Šarićeva ključna trica, Prvaci prejaki za Cavse

NBA 16. sij 20187:39 > 7:46
(Photo by Mitchell Leff/Getty Images)

Na tradicionalni Dan Martina Luthera Kinga odigrano je jedanaest NBA utakmica, Dario Šarić pogodio je ključnu tricu za Philadelphiju, Golden State Warriorsi nastavili su dominaciju nad Cleveland Cavsima.

Philadelphia Sixersi zamalo su još jednom propustili iskoristiti golemu prednost, najprije 22 poena, a s 18 poena viška ušli su u posljednju četvrtinu. Raptorsi se vraćaju na samo tri poena minusa nakon trice CJ Milesa, no tada Dario Šarić, dvije minute i trinaest sekundi prije kraja utakmice pogađa ključnu, svoju jedinu tricu na utakmici. Šibenčanin je odigrao utakmicu ispod svoje uobičajene razine, promašio je prva četiri pokušaja za tricu, no posebno je problematična bila mehanika šuta, u više navrata bio je jednostavno prekratak.

Srećom za Sixerse, Brett Brown dobro zna zašto uvijek ostavlja Šarića u završnicama utakmica. Dario je pogodio tricu, a nešto kasnije dva slobodna bacanja koji su pomogli Sixersima da osiguraju važnu pobjedu protiv drugoplasirane momčadi Istočne konferencije. Šarić je završio s 11 poena, dodao je sedam skokova. Prvo ime pobjedničkog sastava bio je Joel Embiid s 34 poena i 11 uhvaćenih lopti, 18 koševa, osam asistencija i šest skokova dodao je TJ McConnell u najboljoj utakmici svoje karijere. DeMar DeRozan je s 24 poena bio prvo ime kod Raptorsa.

Golden State Warriorsi i drugi put u manje od mjesec dana nadigrali su Cleveland Cavse, prvaci su osigurali trinaestu uzastopnu gostujuću pobjedu, izvan Oaklanda nisu izgubili gotovo dva mjeseca. Warriorsi su dominirali, no Cavsi su se uspjeli vratiti na samo dva poena minusa (93:91) na ulazu u posljednju četvrtinu, međutim u idućih nekoliko minuta promašili su čak 17 od 19 šuteva što je naravno Golden State znao iskoristiti. Ubrzo je bilo 14 razlike za Warriorse i dvoboj je bio riješen. Kevin Durant je s 32 poena predvodio goste, Steph Curry dodao je 23, LeBron James je s 32 koša bio najbolji kod Cavsa. Isaiah Thomas prvi put je osjetio utakmicu protiv Warriorsa kao član Cavsa, ubacio je 19 poena. Ante Žižić dobio je jednu minutu, došao je do dva skoka.

Giannis Antetokounmpo odigrao je veliku utakmicu u pobjedi Milwaukee Bucksa kod Washington Wizardsa, sjajni Grk završio je s 27 poena i 20 skokova. Na ulasku u posljednje četiri minute dvoboja bilo je 93:93, a tada vodstvo preuzimaju Bucksi i utakmicu završavaju serijom 11-2. Eric Bledsoe ubacio je 23 poena za pobjedničku momčad, 19 je dodao Middleton. John Wall je s 27 koševa bio najefikasniji kod Wizardsa.

Atlanta Hawksi iznenadili su San Antonio Spurse, učenik je pobijedio učitelja. Mike Budenholzer, trener Hawksa 17 je godina radio u sjeni Gregga Popovicha, a ovoga puta pobijedio je svog učitelja. Atlanta je momčad u obnovi, na začelju su Istoka, no s vremena na vrijeme pokažu da u toj momčadi ima talenta. Popovich je odmarao Kawhija Leonarda, no za poraz protiv znatno lošije momčadi teško da će pronaći izgovor. Utakmica je bila izjednačena cijelim tijekom, a završnicu su odlučila slobodna bacanja. Hawksi su držali minimalnu prednost u samom finišu dvoboja, na koncu osigurali su 12. pobjedu sezone. Dennis Schroder ubacio je 26 poena, a Ersan Ilyasova 20 za Atlantu, LaMarcus Aldridge predvodio je Spurse s 26 koševa i 11 skokova.

Chicago Bullsi zaustavili su niz Miamija na sedam pobjeda. Bullsi su bolje započeli dvoboj, poveli devet razlike (26:17), no Miami se vraća, nakratko preuzima vodstvo da bi ipak na odmor otišli sa zaostatkom. U nastavku dvoboja igrala je samo jedna momčad, Chicago je najviše vodio 18 razlike (79:61) četiri minute prije kraja treće dionice, Heat se vratio ispod deset poena minusa u završnici, no nisu imali snage za preokret. Justin Holiday je s 25 poena bio prvo ime Bullsa, Mirotić i LaVine dodali su po 18, a Markkanen 17 koševa. Goran Dragić je s 22 poena i devet asistencija bio najbolji kod Heata, 21 je dodao Kelly Olynyk, a 20 Wayne Ellington.

Indiana je u Salt Lake Cityju osigurala treću uzastopnu pobjedu, Bojan Bogdanović ubacio je deset poena, dok je Victor Oladipo bio najbolji s 28 koševa.