Briljantni Davis 48 poena , dvoboj Hrvata Bogdanoviću

NBA 15. sij 20188:29 > 8:39
(Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

New Orleans Pelicansi slavili su u New Yorku nakon briljantne partije Anthonyja Davisa, Bojan Bogdanović i njegovi Indiana Pacersi lakoćom su prošli gostovanje u Phoenixu.

New Orleans Pelicansi stigli su u New York u promjenjivoj formi, Knicksi su iskoristili loš ulaz u utakmicu Pelicansa i vodili čitavu utakmicu. Nevjerojatan je podatak kako New Orleans nije vodio niti jedne sekunde u cijeloj utakmici, a opet su na koncu izborili produžetak. Knicksi su čak vodili 19 razlike u jednom trenutku, a na kraju, poslije oduzete lopte E’Twaun Moore došao je do otvorenog šuta za pobjedu Pelicansa, no lopta je „iscurila“ iz obruča. U dodatnom vremenu, gosti su se odvojili u posljednjoj minuti, smireno su pogađali slobodna bacanja za 22. pobjedu sezone. Anthony Davis je bio briljantan s 48 poena, dodao je 17 skokova, četiri oduzete lopte, te tri blokade. Jrue Holiday ubacio je 31 poen. Kristaps Porzingis i povratnik nakon ozljede Tim Hardaway Jr. ubacili su po 25 poena za Knickse, 22 uz osam dodavanja dodao je Jarrett Jack, a solidnu partiju odradio je i Enes Kanter s 18 koševa i deset skokova.

U hrvatskom obračunu, Bojan Bogdanović je bio bolji od Dragana Bendera koji je odigrao najgoru utakmicu sezone. Pacersi su dominirali od početka do kraja, na ulasku u posljednju četvrtinu vodili su čak trideset razlike. Darren Collison ubacio je 19 poena, Victor Oladipo 17 za Pacerse, dok je Bojan Bogdanović igrao 21 minutu, postigao je 14 poena (4-10, trica 2-5, sl. bacanja 4-4), dodao je i jednu izgubljenu loptu. Josh Jackson je bio najbolji kod Sunsa s 21 poenom, a Dragan Bender je ponovno startao u početnoj petorci, igrao je 30 minuta, ostao je bez poena (0-7, trica 0-6), upisao je i pet skokova, te tri izgubljene lopte.

Goran Dragić ubacio je 25 poena uz četiri trice za Miami koji je u trećoj četvrtini slomio otpor Milwaukee Bucksa. Heat je prvenstveno obranom odlučio pobjednika, goste su natjerali na svega 32 posto šuta što je najgori postotak neke momčadi Bucksa u posljednjih pet godina. Josh Richardson pridodao je 16 koševa za Miami, Hassan Whiteside upisao je 15 poena, deset skokova i četiri blokade, a solidnu rolu odigrao je i Tyler Johnson s 14 koševa. Giannis Antetokounmpo jedini je vrijedan spomena kod Bucksa s 22 poena, u potpunosti su podbacili Khris Middleton koji je šutirao 3-16 (trica 1-8) i Eric Bledsoe uz šut 4-16 (trica 0-6).

Sjajna Minnesota nastavlja oduševljavati. Po prvi put od 2001. godine, Wolvesi su pobijedili u svih pet dvoboja serije domaćih utakmica, i to na kakav način, s dvoznamenkastom prednošću. Ostvarene su pobjede nad New Orleansom, Clevelandom, Oklahomom, New Yorkom, a sada i protiv Portlanda. Minnesota je odigrala defanzivno briljantnu drugu četvrtinu koju su dobili šesnaest razlike, ali Blazerse su ostavili na svega deset poena. Na ulasku u posljednju četvrtinu Vukovi su vodili 91:74. Čovjek koji je najodgovorniji za sjajnu sezonu momčadi iz Minneapolisa, Jimmy Butler bio je još jednom najefikasniji s 24 poena, Jeff Teague ubacio je 22 uz osam asistencija, a Karl-Anthony Towns pridodao je 20 koševa i 11 skokova. Centar Wolvesa ostvario je 37. double-double učinak što je vodeća statistika u ligi ove sezone. Damian Lillard je s 21 poenom i osam asistencija bio prvo ime Blazersa.