DeRozan srušio Vincea Cartera na tronu Raptorsa

NBA 2. sij 20187:37 > 7:42
(Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

DeMar DeRozan srušio je rekord Toronto Raptorsa s 52 poena čime je za jedan poen preskočio dosadašnje rekordere Vincea Cartera i Terrencea Rossa.

U vrlo zanimljivom dvoboju dvije podjednake momčadi, Toronto Raptorsi su zahvaljujući DeMaru DeRozanu slavili protiv Milwaukee Bucksa nakon produžetka. DeRozan je srušio klupski rekord s 52 poena, pogodio je pet trica, svih trinaest slobodnih bacanja, bio je u sjajnoj formi kroz čitavu utakmicu, zabijao iz niza različitih situacija čime je pokazao koliko je proteklih godina igrački napredovao. Ove sezone najveći napredak je viđen u šutu za tricu, pogodio ih je pet iz devet pokušaja. DeRozan je s dva slobodna bacanja 37 sekundi prije kraja utakmicu odveo u produžetak, s druge strane Malcolm Brogdon promašio je za pobjedu Bucksa. U dodatnom vremenu, ponovno je DeRozan pogodio ključna slobodna bacanja kojima je potvrdio pobjedu Raptorsa. Kyle Lowry dodao je 26 poena za Toronto, Eric Bledsoe s 29 koševa i Giannis Antetokounmpo s 26 bili su najbolji kod Bucksa.

CJ McCollum s četiri je uzastopna poena u posljednjih 80 sekundi dvoboja u Chicagu odveo utakmicu u produžetak. Obje momčadi dobile su po jednu priliku donijeti pobjedu svojim momčadima, no Lauri Markkanen je promašio za Bullse, McCollum za Blazerse kojima još uvijek nedostaje Damian Lillard. U produžetku, ponovno je McCollum bio ključan za Portland, postigao je posljednja četiri poena na utakmici, uključujući dva slobodna bacanja tri sekunde prije kraja, završio je s 32 poena. Al-Farouq Aminu ubacio je 24, a Evan Turner 22 za Blazerse, Bullse je predvodio Kris Dunn s 22 poena.

Allen Crabbe osigurao je Brooklyn Netsima drugu uzastopnu pobjedu, bili su bolji od Orlanda koji je izgubio jedanaest od posljednjih dvanaest utakmica. Crabbe je 18 sekundi prije kraja pogodio dva slobodna bacanja, a zatim deset sekundi prije posljednjeg zvuka sirene blokirao Evana Fourniera u pokušaju izjednačenja. Jarrett Allen sa 16 poena bio je najefikasniji kod Netsa, Crabbe i Caris LaVert dodali su po 15 za Netse, Orlando je predvodio Aaron Gordon s 20 koševa i 12 skokova. Mario Hezonja igrao je 17 minuta, ubacio je četiri poena (2-7, trica 0-2), dodao je dva skoka.

Sjajna Minnesota lako je došla do osme pobjede u posljednjih deset utakmica, LA Lakersi nisu imali šanse. Wolvesi su već nakon prve četvrtine vodili dvanaest razlike, Jimmy Butler predvodio je Minnesotu s 28 poena i devet asistencija, Andrew Wiggins dodao je 21, dok je Karl-Anthony Towns upisao 16 koševa i 13 skokova. Jordan Clarkson je s 20 poena bio prvo ime Lakersa za koje je napokon zaigrao i Ivica Zubac. U dvanaest minuta, mladi hrvatski igrač upisao je četiri poena (2-3), dodao je četiri skoka i jednu izgubljenu loptu.