Nezaustavljivi Oladipo, Celticsi uzvratili Pistonsima

NBA 11. pro 20178:08 > 8:14
(Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Victor Oladipo s 47 poena donio je Indiani pobjedu nad Denverom, dok su Boston Celticsi uzvratili Detroit Pistonsima za nedavni domaći poraz. Piše: Saša Živko

Victor Oladipo bio je drugi pick drafta 2013. godine u Orlandu, no Magic nije vjerovao u njega, kao niti Oklahoma City koja mu je svejedno podarila ugovor od 80 milijuna dolara. Kada su dobili priliku da ga uključe u razmjenu za Paula Georgea nisu previše razmišljali. Nakon dva mjeseca sezone, jasno jest tko je pobjednik te razmjene. Dok OKC muku muči s kemijom u momčadi, Indiana je iznenađujuće dobra, ponovili su niz od četiri pobjede, na omjeru su 16-11, a to ponajviše mogu zahvaliti Oladipu koji igra sezonu karijere.

Tri godine je proveo na sveučilištu Indiana, u posljednjoj godini proglašen je defanzivcem godine, a te je kvalitete prenio i na NBA parkete već od prve sezone. No, ofenzivni rast ipak je malo potrajao, a danas Indiana Pacersi ubiru plodove tog rada. Oladipo je ponovno bio junak pobjede Pacersa, s 47 poena bio nerješiv problem za Nuggetse koji su vodili osam razlike manje od tri minute prije kraja utakmice, ipak Indiana je odvela dvoboj u produžetak, tamo su ubacili prvih devet poena, a ostalo je povijest. Oladipo je dodao i sedam skokova, te šest asistencija. Myles Turner ubacio je 24 poena za Pacerse, Bojan Bogdanović nije bio ofenzivno raspoložen (2-8), no hrvatski reprezentativac je svejedno igrao 35 minuta zbog sve bolje obrane što je svakako sjajna vijest, obrana je uvijek bila problem, no ove je sezone napredovao što cijeni i trener McMillan. Nuggetse je predvodio Lyles s 25 poena, po 21 su dodali Barton i Harris.

Boston Celticsi su osvetili nedavni poraz protiv Pistonsa. U toj utakmici dominirali su Andre Drummond i Reggie Jackson, no ovoga puta obrana Kelta ih je devastirala. Drummond je završio sa šest poena (1-5), dok je Jackson ubacio samo dva slobodna bacanja, promašio je svih devet pokušaja prema košu. Al Horford je ubacio 18 poena uz devet skokova i šest asistencija za Celticse, Irving je dodao 16, Tobias Harris je bio najefikasniji kod Pistonsa s 19 koševa.

New Orleans je nadoknadio minus od osam poena u posljednjoj četvrtini protiv Sixersa koji su odigrali vrlo lošu obranu u završnih dvanaest minuta. Nisu mogli zaustaviti sjajne Jrue Holidayja i Rajona Ronda. Prvi je pogodio pet trica u posljednjoj dionici, ukupno je postigao 34 poena, do je Rondo demonstrirao zašto je godinama bio jedan od najboljih playmakera lige s 18 asistencija, tome je pridodao i 13 poena, te pet oduzetih lopti. Posljednju četvrtinu Pelicansi su dobili 44:29. Anthony Davis dodao je 28 poena, osam skokova i pet blokada za pobjednički sastav, DeMarcus Cousins ubacio je 23 uz devet skokova. Kod Sixersa, JJ Redick zabilježio je 28 poena, Ben Simmons pridodao je 27 uz deset dodavanja, dok je Dario Šarić bio vrlo dobar s 13 poena i 11 skokova. Ipak, valja istaknuti kako su Sixersi igrali bez Joela Embiida, Roberta Covingtona i TJ McConnella.