Vruće u OKC-u, Miami prekinuo niz Celticsa

NBA 23. stu 20178:07 > 8:16
(Photo by J Pat Carter/Getty Images)

Russell Westbrook i Kevin Durant odigrali su utakmicu na rubu incidenta, dok je Dion Waiters najodgovorniji za prekid niza pobjeda Boston Celticsa. Piše: Saša Živko

Golden State je prošle sezone, prve s Kevinom Durantom na rosteru, u sve četiri utakmice regularne sezone pregazio OKC i Russa Westbrooka s prosječnih dvadeset poena po susretu. Stvari su ove sezone drugačije. Westbrook ima bolje “prijatelje” oko sebe, a kao rezultat toga vidjeli smo i njegov MVP nastup i igru na rubu incidenta protiv svog nekadašnjeg suigrača, a danas velikog rivala Duranta. Oklahoma je odigrala sjajnu obranu protiv najboljeg napada lige, uspjeli su u onome što primjerice nije uspjelo Philadelphiji prije nekoliko dana kada su protiv Warriorsa propustili 22 poena prednosti i raspali se u trećoj četvrtini. Golden State ove sezone ističe se najviše velikim nizovima u trećoj dionici, no OKC to nije dopustio. Thunder ima četvrtu najbolju obranu ove sezone u ligi, protivnici im prosječno postižu 98 poena, a Warriorse su uspjeli zadržati ispod te razine. Westbrook je završio s 34 poena, deset skokova i devet dodavanja, Carmelo Anthony dodao je 22, a Paul George 20 uz 11 skokova. Na drugoj strani, Steph Curry je bio najefikasniji s 24 poena, tri manje ubacio je Durant.

Goran Dragić s 27 poena i Dion Waiters s 26, bili su ključni u rušenju niza Boston Celticsa od 16 pobjeda. Kelti su u ovom velikom nizu u više navrata preokretali velike zaostatke, a zamalo im je uspjelo i u Miamiju. Heat je vodio 18 razlike, odnosno 14 sredinom posljednje četvrtine, međutim Boston se vratio na samo poen zaostatka (91:90) na ulasku u posljednje tri minute dvoboja nakon serije od 13-0. Ipak, Waiters je pogodio dvije ključne trice kada je najviše trebalo i Miami je uspio zadržati minimalnu prednost i doći do pobjede. Kyrie Irving je s 23 poena bio najefikasniji u redovima Celticsa.

Eric Bledsoe vratio se u Phoenix, ovoga puta u dresu Milwaukee Bucksa, dva tjedna nakon razmjene u kojoj je i Greg Monroe promijenio strane. Devin Booker tricom sa zvukom sirene izborio je produžetak, no 7.5 sekundi prije kraja produžetka nije uspio isto učiniti u dodatnom vremenu. Khris Middleton je s 40 poena predvodio Buckse, Bledsoe je dodao 30, a Bucksi su slavili bez Giannisa Antetokounmpa koji je odmarao koljena. Booker je s 23 poena bio najefikasniji kod Sunsa koji su zabilježili ove sezone rekordnih 29 izgubljenih lopti, najviše ih je nažalost prikupio Dragan Bender (pet), no usprkos tome 20-godišnji Hrvat odigrao je vrlo dobru rolu s 11 poena i šest skokova u čak 34 minute igre.

Philadelphia Sixersi, nakon Utah Jazza, pregazili su i Portland pred svojim navijačima. Sixersi su otvorili utakmicu sa 16-0, a prve poene Blazersi su postigli preko Shabazza Napiera pet minuta i tri sekunde prije kraja prve četvrtine. Joel Embiid je s 28 poena i 12 skokova predvodio pobjednički sastav, Ben Simmons dodao je 16, devet skokova i osam asistencija, Dario Šarić završio je s 11 poena i sedam skokova. Damian Lillard je s 30 poena bio prvo ime Blazersa, dok je CJ McCollum postigao samo pet uz šut 1-14.

New York Knicksi gubili su 62:52 početkom treće četvrtine od Toronto Raptorsa, da bi tada krenuli u rijetko viđen niz od 28-0 kojim su preokrenuli zaostatak u dvoznamenkastu prednost (80:62). Tim Hardaway je ostvario rekord karijere s 38 poena uključujući 12 u toj seriji, Kristaps Porzingis dodao je 22. Knicksi su pobijedili u sedam od posljednjih deset utakmica i trenutno su peta momčad Istoka. Kyle Lowry s 25 i DeMar DeRozan s 18 poena bili su najbolji kod Raptorsa koji su prekinuli niz od četiri pobjede.

Od ostalih dvoboja večeri, Harrison Barnes bio je junak Dallas Mavsa pogodivši tricu sa sirenom u Memphisu, LA Clippersi su uz triple-double Blakea Griffina (26 poena, 10 skokova, 10 asistencija) prekinuli niz od devet poraza, dok je Cleveland upisao šestu uzastopnu pobjedu slavljem nad Brooklyn Netsima.

Nakon 14 utakmica u srijedu, četvrtak je slobodan dan na NBA parketima uslijed nacionalne proslave blagdana Dana Zahvalnosti.