Lakersi preokrenuli Bullse za drugu uzastopnu pobjedu

NBA 22. stu 20177:34 > 7:46
(Photo by Sean M. Haffey/Getty Images)

LA Lakersi gubili su pred svojim navijačima 19 poena razlike, da bi u drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti rezultat i doći do druge uzastopne pobjede. Piše: Saša Živko

U jedinoj NBA utakmici odigranoj protekle večeri LA Lakersi svladali su u Staples Centru, Chicago Bullse rezultatom 103:94.

Chicago je otvorio utakmicu u visokom ritmu, držali su kvalitetan postotak šuta, dok s druge strane Lakersi nisu mogli povezati dvije trice cijelo prvo poluvrijeme. Kyle Kuzma mukotrpno je radio kako bi ih držao iznad vode, odnosno spriječio da Bullsi ne pobjegnu na nedostižnu prednost. Gosti su na odmor otišli s vodstvom 56:42, da bi odmah na početku drugog poluvremena mini serijom 5-0 stvorili najveću prednost koju su imali na utakmici, od 19 razlike.

Ipak, Lakersi su se uspjeli konsolidirati te su povezali seriju 38-19, vratili se u utakmicu, da bi tricom Caldwell-Popea tri minute i osam sekundi do kraja utakmice, prvi put vodili nakon uvodnih minuta dvoboja. Nakon tog trenutka isti igrač povezao je još dvije trice i Bullsi se više nisu mogli vratiti. Lakersi su drugi puta ove sezone uspjeli pobijediti u dvije utakmice zaredom, te trenutno s omjerom 8-10 drže osmu poziciju na Zapadu. Bullsi, s druge strane, izgubili su osam od posljednjih deset utakmica te s tri pobjede jedna su od tri najgore momčadi lige.

Kyle Kuzma je s 22 poena predvodio sve strijelce, Caldwell-Pope dodao je jedan manje, Brandon Ingram ubacio je 17. Ivica Zubac igrao je tri minute, pogodio je jedini šut na utakmici za dva poena, te je dodao po jedan skok i izgubljenu loptu. Kod Bullsa istaknuli su se Denzel Valentine sa 17 poena i devet skokova, 15 koševa je dodao Blakeney, a finski talent Lauri Markkanen završio je s 13 poena i 14 skokova.