Bogdanović torpedirao Orlando, Irving zatrpao Pistonse

NBA 21. stu 20177:59 > 8:05
(Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images)

Indiana je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu, a Bojan Bogdanović je još jednom bio ključan u slavlju svog kluba, Kyrie Irving postigao je 47 poena u 16. uzastopnoj pobjedi Celticsa. Piše: Saša Živko

Bojan Bogdanović nastavlja podizati formu i istovremeno biti ključnim igračem Indiana Pacersa koji su ponovno usred pozitivnog niza pobjeda. Četvrtu zaredom ostvarili su na gostovanju u Orlandu, a Bogdanović je drugu večer zaredom jednoj floridskoj momčadi utrpao 26 poena. Prvo je na red došao Miami, sada Orlando. Magic je bio bolja momčad kroz prve dvije četvrtine, a u trećoj, slično kao protiv Heata proradio je hrvatski reprezentativac. Bogdanović je 24 od svojih 26 poena postigao u drugom poluvremenu u kojem je tricu gađao 5-5, a sve se poklopilo i s velikim nizom Pacersa od 16-0 kojim su već tada osigurali mirnu završnicu dvoboja. Uz Bojana, sjajan kod Indiane bio je bivši igrač Magica, Victor Oladipo koji je završio s 29 poena, devet skokova, pet asistencija i čak sedam oduzetih lopti. Kod Orlanda, Nikola Vučević je s 25 poena i 13 skokova bio najbolji, a Mario Hezonja nije igrao. Magic je nastavio gubiti, ovo je veći peti poraz zaredom.

Boston Celticsi, u Dallasu su zaostajali 13 poena u posljednjoj četvrtini, to je treća utakmica zaredom u kojoj su Kelti zaostajali dvoznamenkastom brojkom, a novu, 16. uzastopnu pobjedu mogu zahvaliti briljantnom Kyriju Irvingu koji je deset od svojih 47 poena postigao u produžetku. Irving je šutirao 16-22 iz igre, a Celticsi su izjednačili četvrti najveći niz pobjeda u klupskoj povijesti, još im tri nedostaju kako bi se izjednačili na vrhu s momčadi iz 2008. godine. Jaylen Brown dodao je 22 poena za pobjednički sastav, kod Mavsa Harrison Barnes ubacio je 33 poena.

Russell Westbrook ostvario je peti triple-double učinak sezone s 22 poena, 16 skokova i 12 asistencija, no zamalo je ostao “bez glave” nakon što ga je laktom srušio DeMarcus Cousins koji je ubrzo zatim isključen. Ipak, to nije obeshrabrilo Pelicanse koji su nadoknadili minus od 19 poena, a u trećoj četvrtini tricama Nelsona, Moorea i Millera preuzeli vodstvo i u konačnici došli do pobjede. Anthony Davis je preuzeo stvari u svoje ruke kod domaćih nakon isključenja Cousinsa, završio je s 36 poena i 15 skokova, Cousins i Jrue Holiday dodali su po 18. Kod Thundera, Paul George upisao je 26 koševa, Carmelo Anthony dodao je 19 uz devet skokova.

Philadelphia Sixersi vratili su se pobjedama nakon poraza od Golden Statea proteklog vikenda. Sixersi su dobili sve četiri dionice protiv Jazza, a istaknuo se Ben Simmons s 27 poena i deset skokova, 20 je dodao JJ Redick. Dario Šarić je upisao skromnih pet poena. Cleveland Cavsi probili su se već na četvrto mjesto Istoka nakon pete uzastopne pobjede, New York Knicksi nanijeli su Clippersima deveti uzastopni poraz, a Dwight Howard je odigrao najbolju utakmicu sezone s 25 poena i 20 skokova u pobjedi Hornetsa nad Wolvesima.