Večer preokreta u NBA, Clippersi na rubu raspada

NBA 18. stu 20178:15 > 8:26
(Photo by Ronald Cortes/Getty Images)

San Antonio Spursi preokrenuli su 23 poena zaostatka u pobjedi nad Oklahomom, LA Clippersi izgubili su sedmu uzastopnu utakmicu u Clevelandu. Piše: Saša Živko

San Antonio je napravio jedan od najvećih preokreta u klupskoj povijesti nadoknadivši 23 poena minusa protiv Oklahome. Thunder je vodio 43:20 u četvrtoj minuti druge četvrtine, sve je tada izgledalo kako će Spursi doživjeti još jedan razočaravajući poraz. No, momčad Gregga Popovicha nikada ne odustaje. Tako su poen po poen smanjivali zaostatak, a pred kraj treće četvrtine tricom Davisa Bertansa napokon su poravnali rezultat (78:78), to je bila treća uzastopna trica latvijskog igrača u toj seriji. San Antonio je košem Aldridgea poveo 102:99, 24 sekunde prije kraja, Carmelo Anthony je pogodio iz daljine, svi uključeni mislili su da je trica za izjednačenje, no Anthony je nagazio crtu i suci su priznali samo dva poena i tu je bio kraj nadanjima OKC-a koji su prekinuli niz od tri pobjede. Aldridge je predvodio pobjedničku momčad s 26 poena i devet skokova, Danny Green dodao je 17, dok je kod gostiju najbolji bio Anthony s 20 poena.

Cleveland Cavsi došli su do četvrte uzastopne pobjede istovremeno nanijevši sedmi poraz u nizu LA Clippersima. LeBron James tricom je 47 sekundi prije kraja utakmice izjednačio rezultat na 105:105, to je bio i konačan rezultat regularnog tijeka nakon što su na obje strane promašili šut za pobjedu, Griffin kod Clippersa, odnosno James kod Cavsa. U dodatnom vremenu Cleveland je dominirao, produžetak su otvorili serijom 9-2 i Clippersi se više nisu mogli konsolidirati. James je završio s 39 poena, 14 skokova i šest dodavanja, Kevin Love dodao je 25 i osam skokova. Clipperse su predvodili Blake Griffin s 25 poena i 12 uhvaćenih lopti, te DeAndre Jordan s 20 koševa i 22 skoka. Clippsi polako pucaju po šavovima, Doc Rivers je izgubio povjerenje igrača, igra koju njegovi igrači prezentiraju nema niti glave, niti repa, a više-manje sve se svodi na solo akcije Blake Griffina. Da stvari budu gore, pored Miloša Teodosića koji je već neko vrijeme izvan terena, momčad iz LA-a igra i bez Patricka Beverleyja, te Danila Galinarija.

Indiana Pacersi nadoknadili su 22 poena minusa (78:56) kod kuće protiv Detroit Pistonsa. Lance Stephenson ubacio je svih 13 svojih poena u posljednjoj četvrtini, a Pacersi su tricu u posljednjih dvanaest minuta gađali 6/7. Bojan Bogdanović odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu s 15 poena, Victor Oladipo s 21 poenom predvodio je Indianu, 18 je ubacio Thaddeus Young. Kod Pistonsa, po 16 koševa ubacili su Bradley i Jackson. Drummond je uhvatio 15 lopti.

Bradley Beal promašio je tricu dvije sekunde prije kraja utakmice, a Washington je izgubio pred svojim navijačima od Miamija. Justise Winslow slobodnim je bacanjima zaključio utakmicu. Ipak, gosti su zamalo prosuli 25 poena prednosti koju su izgradili sjajnom obranom u prvom poluvremenu kada su Wizardse zadržali na svega 29 poena. No, na koncu su morali strahovati za pobjedu. Hassan Whiteside je s 22 poena i 16 skokova predvodio Heat, James Johnson ubacio je dva poena manje, Bradley Beal je s 26 koševa i deset skokova bio prvo ime Wizardsa, podbacio je John Wall koji je završio sa samo osam poena.