Celticsi do sretne 13. pobjede u nizu

NBA 15. stu 20177:37 > 7:41
Brian Babineau/Getty Images

Boston Celticsi pobijedili su i 13. put u nizu, Brooklyn Netsi nisu bili na razini protiv trenutno najbolje momčadi lige. Piše: Saša Živko

Kyrie Irving vratio se nakon utakmice pauze, ovoga puta sa zaštitnom maskom na licu kako bi vodio Boston Celticse do 13. uzastopne pobjede nakon što su izgubili dvije uvodne utakmice sezone. Kelti su imali problema s tranzicijskom obranom, nešto što je posebno naglasio trener Brad Stevens: “Način na koji su Netsi zabijali koševe iz tranzicije nakon naših pogrešaka je nešto što ne smijemo ponavljati protiv najboljih momčadi lige, oni bi nas uništili u istoj situaciji.

Tri minute i četrdeset sekundi prije kraja utakmice, Netsi su se približili na četiri poena minusa, no Irving tada povezuje dva brza koša i ponovno odvodi utakmicu u mirne vode za Boston. Svi starteri Celticsa bili su dvoznamenkasti, Irving je završio s 25 poena, Marcus Morris je dodao 21 i deset skokova, Jayson Tatum 19 koševa, a Al Horford 17 uz 11 uhvaćenih lopti. Joe Harris je s 19 koševa bio najefikasniji kod Netsa. Celticsi će najdulji pobjednički niz sezone braniti u četvrtak kada u Boston dolazi najteži protivnik, Golden State Warriorsi.

Toronto Raptorsi spustili su na zemlju Houston Rocketse. Jedina kanadska momčad u ligi vodila je 12 poena na poluvremenu, da bi Rocketsi u više navrata pokušavali kreirati preokret, no Raptorsi su odlično branili stečeno. DeMar DeRozan je s 27 koševa bio prvo ime Raptorsa, Kyle Lowry dodao je 19 uz deset dodavanja, isti broj poena upisao je CJ Miles pogodivši šest trica. James Harden je prevodio Rocketse s 38 poena i 11 dodavanja, Harden je čak 19 puta izlazio na liniju slobodnih bacanja, nije promašio niti jedno. U četvrtak protiv Phoenixa, Rocketsi će dobiti najveće pojačanje, vraća se Chris Paul koji je odigrao samo prvu utakmicu ove sezone prije ozljede.

Dallas je zamalo preokrenuo vodstvo San Antonija, no 62:61 u drugom poluvremenu najbliže je što su došli. LaMarcus Aldridge postizao je ključne poene u završnici, a pobjedom u Dallasu, svom rodnom gradu, treneru Spursa Greggu Popovichu osigurao je 500. pobjedu na gostovanjima u velikoj karijeri. Popovich je trener koji je najbrže došao do te brojke, na drugom je mjestu Pat Riley kojemu su trebali 541 utakmice. Uz njih dvojicu, samo Don Nelson ima više od petsto gostujućih pobjeda u trenerskoj karijeri. Aldridge je završio s 32 poena čime je bio najbolji strijelac utakmice, Mavse je predvodio rookie Dennis Smith jr. s 27 koševa, po 16 su dodali Barnes i Barea.