Sixersi bolji od Clippersa, Cavsi zaustavili Porzingisa

NBA 14. stu 20178:16 > 8:23
(Photo by Harry How/Getty Images)

Philadelphia je uz loš Šarićev učinak prošla kroz Los Angeles neokrznuta, dok su Cavsi zaustavili Porzingisa slaveći u Madison Square Gardenu. Piše: Saša Živko

Dario Šarić nije bio raspoložen u Staples Centru (2 poena, 1-8 iz igre), no srećom za Sixerse, imali su raspoložene Embiida i Simmonsa koji su glavni i odgovorni što LA Clippersi na kontu imaju šest poraza zaredom. U posljednjih 45 sekundi momčadi su ušle izjednačene (100:100) da bi egal “razbio” Robert Covington tricom na asistenciju Šarića. U završnici, Sixersi su zabijali slobodna bacanja, dok Clippersi nisu najbolje isplanirali finiš dvoboja u kojem Blake Griffin nije došao do izražaja. U ovim trenucima možemo reći da se treneru Clippersa Docu Riversu ozbiljno trese stolica. Clippsi izgledaju vrlo loše, bez neke taktičke logičnosti, sve se svodi na solo akcije Griffina ili forsiranje trica. Embiid je s 32 poena i 16 skokova bio prvo ime utakmice, Ben Simmons je dodao 22 i 12 uhvaćenih lopti za Philly. Lou Williams s 31 poenom i Griffin s 29 bili su najbolji kod poražene momčadi.

Knicksi su vodili 23 razlike protiv loših Cavsa u prve tri četvrtine. Krajem treće dionice, trener Clevelanda, Ty Lue povukao je startere, ubacio rezerve i tada je krenuo preokret koji je kulminirao eksplozijom trica u posljednjoj četvrtini. Cavsi su pogodili devet trica u zadnjih dvanaest minuta utakmice, Kyle Korver je ubacio 19 od svog 21 poena u tom periodu za konačan preokret i pobjedu Clevelanda koji su osmi put zaredom slavili protiv Knicksa. James je završio s 23 poena, 12 skokova i devet dodavanja. Tim Hardaway je s 28 koševa i deset skokova bio prvo ime Knicksa, Kanter (16 skokova) i Porzingis dodali su po 20.

Jusuf Nurkić voli igrati protiv Denvera, svog bivšeg kluba. Igrač iz BiH uvijek je motiviran kada se suočava protiv Nuggetsa koji su ga se odrekli kako bi ključeve budućnosti ostavili u rukama Nikole Jokića. Još jednom, Nurkić je zaustavio Jokića (šest poena), a Blazersi su lako došli do pobjede nakon što su početkom posljednje četvrtine došli do najvećih dvadeset razlike (86:66). Nurkić i McCollum su sa po 17 poena predvodili Blazerse, dok su Milsap i Murray s po 18 koševa bili najučinkovitiji kod Nuggetsa.

Nakon ozljede Rudyja Goberta, Utah je u velikim problemima. Francuski centar je duša momčadi, glavni defanzivac i naredni period bez njega biti će vrlo problematičan za Jazz. To se moglo vidjeti protiv Minnesote gdje je Karl-Anthony Towns radio što je želio u reketu, a Utah je ponovno primila više od sto poena bez Goberta u sredini obrane. Svi starteri Wolvesa bili su u dvoznamenkastom, Towns je predvodio grupu s 24 poena i 13 skokova, Teague je dodao 22, a Butler 21 i deset asistencija. Donovan Mitchell bio je prvo ime Jazza s 24 poena. Ricky Rubio postigao je tek tri poena (1-7) protiv svoje bivše momčadi.

Dragan Bender odigrao je najbolju utakmicu sezone, iako su Phoenix Sunsi ponovno izgubili od LA Lakersa. Bender je sedam i pol minuta prije kraja izjednačio na 81:81, no tada Lakersi rade seriju 10-2 i bježe na novu prednost koju više nisu ispuštali. Hrvatski je igrač ostvario učinak karijere s 15 poena u samo dvadeset minuta igre, a Sunse je predvodio sjajni Devin Booker s 36 poena, TJ Warren dodao je 21. Jordan Clarkson je s 25 koševa bio prvo ime Lakersa.

Otkad su u razmjeni sa Sunsima doveli Erica Bledsoea, Milwaukee Bucksi ne znaju za poraz. Treću uzastopnu pobjedu ostvarili su protiv Memphisa. Bucksi su očajno djelovali u obrani tijekom prvog poluvremena (65 poena), no u trećoj su četvrtini dozvolili samo 12 poena protivnika čime su se vratili u utakmicu, a kasno u posljednjoj četvrtini uspjeli su se odvojiti i doći do pobjede. Giannis je s 27 poena, devet skokova i sedam dodavanja dominirao za Buckse, po 17 poena dodali su Henson i Middleton, dok je Bledsoe ubacio 15. Tyreke Evans još je jednom bio prvo ime Grizzliesa s 27 koševa.