Boston na 12 pobjeda u nizu, Pistonsi drugi na Istoku

NBA 13. stu 20173:34 > 3:45
(Photo by Gregory Shamus/Getty Images)

Boston Celticsi bez Kyrija Irvinga izvukli su i 12. pobjedu zaredom, dok je Detroit došao do pete uzastopne pobjede i drugog mjesta na Istoku. Piše: Saša Živko

Miami je bio u igri protiv Detroit Pistonsa do osam minuta prije kraja kada je James Johnson pogodio dva slobodna bacanja smanjivši zaostatak Heata na jedan poen (93:92), no tada Pistonsi rade seriju 10-0 i rješavaju utakmicu. Detroit je došao do pete uzastopne pobjede i trenutno drže drugo mjesto na Istoku s omjerom 10-3. Momčad Stana Van Gundyja izgleda vrlo dobro. Tobias Harris još je jednom bio najbolji kod Pistonsa s 25 poena, jedan manje zabio je Avery Bradley. Miami je predvodio Hassan Whiteside s 20 poena i 12 skokova.

Boston je bez Kyrija Irvinga izvukao pobjedu protiv Toronto Raptorsa čime su Celticsi produžili pobjednički niz na 12 utakmica. Irving je dobio težak udarac u lice prethodnu utakmicu, te je zadobio manju frakturu lica. Trebao bi se vratiti kroz nekoliko dana, a neko će vrijeme nositi zaštitnu masku. Raptorsi su rano vodili devet razlike, no Boston se vratio ponajviše zahvaljujući Alu Horfordu koji je iz igre gađao 8-9 za 21 poen. Raptorsi su dobili priliku za pobjedu, no DeRozan je promašio. Jaylen Brown dodao je 18 koševa za Celticse, 16 je ubacio Terry Rozier. DeRozan je s 24 poena bio najbolji u redovima Raptorsa.

Houston Rocketsi odličnom su prvom četvrtinom pobjegli na 15 poena prednosti protiv Indiana Pacersa, a vodili su i 23 razlike u dvoboju gdje je pobjednik rano bio odlučen. James Harden je ubacio 26 poena i 15 asistencija, imao je veliku pomoć u Ericu Gordonu (21 poen) i Clintu Capeli (20 poena, 17 skokova), kod Pacersa najefikasniji je bio Victor Oladipo s 28 koševa. Bojan Bogdanović odigrao je najslabiju utakmicu ove sezone, u 29 minuta igre ubacio je samo pet poena uz šut 2-10 (trica 1-4), dodao je dva skoka, te po jednu asistenciju, oduzetu i izgubljenu loptu, i blokadu.

Oklahoma je bez Carmela Anthonyja i Stevena Adamsa slomila otpor Dallasa tek u trećoj četvrtini, Paul George je ponovno bio sjajan s 37 koševa uz osam skokova i pet asistencija. Russell Westbrook dodao je 27 poena, šest skokova i pet dodavanja. Thunder je povezao dvije pobjede nakon niza od četiri poraza.