Prva pobjeda za Sixerse, poraz za Rocketse

NBA 24. lis 20177:19 > 7:30
(Photo by Chris Schwegler/NBAE via Getty Images)

Philadelphia Sixersi ostvarili su prvu pobjedu ove sezone uz triple-double učinak Bena Simmonsa. Piše: Saša Živko

Philadelphia je zamalo prosula 21 poen prednosti u Detroitu, Pistonsi su se približili na tri poena zaostatka, no Sixersi su izdržali pritisak proslavivši prvu pobjedu sezone.

Ben Simmons se osjeća sve ugodnije na terenu, a prvi triple-double mlade karijere to i potvrđuje. Australac je upisao 21 poen, 12 skokova i deset dodavanja, a Sixersi niti jednog trenutka utakmice nisu zaostajali. Simmons je pokazao kako s Joelom Embiidom koji je ubacio 30 poena, čini sjajan dvojac za budućnost Sixersa.  Dario Šarić u dvadeset je minuta igre ubacio sedam poena uz po jedan skok i dodavanje. Pistonse je predvodio Reggie Jackson sa 16 poena, odnosno Andre Drummond s 14 i jednako skokova.

Memphis je sjajnom obranom u posljednjoj četvrtini zadržao Houston na distanci, ostao neporažen, dok su Rocketsima nanijeli prvi ovosezonski poraz. Marc Gasol je s 26 poena bio prvo ime utakmice, no tradicionalno snažna obrana Grizzliesa ovdje je najzaslužnija za pobjedu. Memphis je u posljednjoj četvrtini dopustio samo 14 poena, odnosno samo dva u zadnjih šest minuta utakmice. Dvoboj su završili serijom 20-2. Mike Conley je dodao 17 poena za domaće, Eric Gordon je s 27 predvodio Houston, James Harden je stao na 22 i osam asistencija.

San Antonio Spursi ostali su neporaženi uslijed tijesne završnice dvoboja s Toronto Raptorsima. Spursi su muku mučili s izgubljenim loptama, imali su ih čak 20, no dominirali su u skoku (56-33) obzirom da je Raptorsima itekako nedostajao Jonas Valančiunas koji nije igrao zbog ozljede zgloba lijeve noge. LaMarcus Aldridge s 20 poena predvodio je domaće, no zvijezda utakmice bio je 21-godišnji Dejounte Murray, playmaker u svojoj drugoj NBA sezoni koji igra povišenu minutažu obzirom da će Spursi još dva mjeseca igrati bez Tonyja Parkera. Murray je završio sa 16 poena, 14 skokova i šest dodavanja. DeMar DeRozan predvodio je sve strijelce s 28 poena, no razočarao je Kyle Lowry koji je ubacio svega osam uz šut 3-11.

Washington Wizardsi su imali svih pet startera u dvoznamenkastom, ostvarili su i treću ovosezonsku pobjedu, u Denveru. John Wall je ubacio 19 poena uz slab šut (3-13), no 12 puta je asistirao, Bradley Beal dodao je 20. Kod domaćih, Nikola Jokić nakon lošijeg početka sezone, vratio se u formu s 29 poena, no srpskom igraču suci su svirali tehničku pogrešku u ključnim trenucima nakon što je naletio na trenera gostiju, Scotta Brooksa. Paul Milsap je dodao 17 poena za Nuggetse.

Od ostalih utakmica, Giannis Antetokounmpo je nastavio briljirati s 32 poena, 14 skokova i šest dodavanja u pobjedi Bucksa nad Hornetsima, Miami je nadigrao Atlantu, dok su Golden State Warriorsi pregazili Dallas koji je i dalje bez pobjede.