Prva trenerska žrtva u NBA: Sunsi otpustili Watsona

NBA 23. lis 20178:31 > 8:42
(Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Earl Watson prvi je trener ove kratke NBA sezone koji je dobio otkaz. Piše: Saša Živko

Phoenix je izgubio tri uvodne utakmice NBA sezone i to na katastrofalan način, s dva teška poraza, jedan je bio i najveći u povijesti kluba, i bilo je jasno kako trener radi u “posuđenom” vremenu.

Sunsi su te tri utakmice protivnicima dopuštali nevjerojatnih 128 poena po utakmici što je uistinu loše na povijesnim razinama. A k tome, kasno sinoć i najveća zvijezda momčadi, Eric Bledsoe ostavio je na svom twitter profilu poruku “Ne želim biti ovdje” što su mnogi shvatili kao poruku vodećim ljudima Sunsa.

Sunsi su prepuni mladih igrača, tu je i hrvatski reprezentativac Dragan Bender, pa ovogodišnji novak Josh Jackson, naravno i sjajni Devin Booker. Međutim, Watson nije mogao od tih igrača stvoriti kompaktnu jedinicu koja bi donosila pobjede ili ako ništa drugo, igrala čvrsto, agresivno s nekakvom željom da se dođe do pobjede. Međutim, kada primaš 128 poena po utakmici, kada si jednu od te tri utakmice izgubio 48 razlike, drugu 42 razlike, znači da u toj momčadi nešto ozbiljno nije u redu.

Jay Triano, Watsonov pomoćnik će privremeno preuzeti klupu Sunsa, dok vodstvo kluba ne pronađe stalno rješenje.