Vrlo dobri Hezonja u slavlju Magica kod LeBrona

NBA 22. lis 20178:24 > 8:33
Gary Bassing/NBAE via Getty Images

Orlando je iznenadio na gostovanju u Clevelandu nanijevši prvi poraz sezone Cavsima. Piše: Saša Živko

Orlando je pokvario savršen početak sezone i cijeli tjedan Cleveland Cavsima porazivši ih na njihovom terenu i to na zaista uvjerljiv način.

Magic je vodio 18 razlike već nakon prve četvrtine, u jednom trenutku i 21 i niti jednog trenutka nisu popuštali, a u posljednjoj četvrtini vodili su čak 37 razlike (106:69). Ovo je prva pobjeda Orlanda protiv Cavsa od studenog 2012. godine, prekinut je niz od 17 uzastopnih poraza. Nikola Vučević predvodio je Magic s 23 poena, Jonathon Simmons dodao je 19, a Mario Hezonja je u 25 minuta ubacio 11 poena uz šest skokova. LeBron James s 22 poena i Iman Shumpert s 21 bili su najefikasniji za Cavse. Ante Žižić napokon se našao u sastavu, igrao je sedam minuta, zabilježio po četiri poena i skoka.

Golden State Warriorsi poraženi su u Memphisu, no više od poraza mogle biti zaboljeti kazne koje će uslijediti nakon što su živce izgubili Steph Curry i Kevin Durant. Prvi kod jednog prodora, gdje je poentirao, smatrao da je istovremeno i fauliran pa je iz protesta ljutito suca gađao zaštitnikom za zube. Durant je dodatno provocirao suce, a kamere su ga uspjele zabilježiti kako pokazuje srednji prst domaćoj publici. Nema sumnje da će ovdje reagirati i NBA liga s dodatnim kaznama. Što se utakmice tiče, Memphis je tijekom treće četvrtine izgradio prednost od 19 poena koju nisu propustili iskoristiti, a sjajan je bio Marc Gasol s 34 poena i 14 skokova. Warriorse je predvodio nervozni dvojac, Curry je ubacio 37 poena, Durant 29.

Briljantni Giannis Antetokounmpo odigrao je još jednu sjajnu utakmicu. Bucksi su svladali Portland, a sjajni Grk je najprije oduzeo loptu Lillardu sjajnom obranom, a zatim blokirao Nurkića kod pokušaja zakucavanja. Giannis u tri utakmice nove sezone prosječno postiže 38.3 poena. Ovaj dvoboj je završio s 44 poena i osam skokova. Khris Middleton dodao je 18 za Buckse, Blazerse je predvodio dvojac Lillard-McCollum s po 26 poena.

Utah je briljantnom obrambenom izvedbom nadigrala Oklahomu, Russella Westbrooka su zadržali na svega šest poena uz šut 2-11. Westbrook je svejedno uspio dodati 13 skokova i devet dodavanja. Jazz je poveo 13:12 u prvoj četvrtini i vodstvo više nisu predavali. Rudy Gobert predvodio je Utah sa 16 poena i 13 skokova. Carmelo Anthony s 26 i Paul George s 22 bili su najefikasniji kod Thundera.