Bostonu prva pobjeda, Cavsima slavlje kod Bucksa

NBA 21. lis 20177:40 > 7:53
Getty Images, Gregory Shamus

Boston je ostvario prvu pobjedu ove sezone nakon dva poraza, LeBron i njegovi Cavsi projurili su kroz Milwaukee. Piše: Saša Živko

Philadelphia je napokon dočekala vidjeti svoju momčad u punom sastavu, na njihovu žalost, Sixersi su poraženi.

Utakmica je u većem dijelu bila izjednačena, sve dok nije proradio Kyrie Irving koji je pogađao u posljednjoj četvrtini kad je najviše trebalo. S druge strane, Joel Embiid je svoje prve poene postigao tek sredinom treće četvrtine, trice je gađao mizernih 0-6, završio s 11 poena i 14 skokova. JJ Redick predvodio je Sixerse s 19 poena, naš Dario Šarić upisao je devet poena i deset skokova. Kyrie Irving s 21 poenom i Al Horford sa 17 i devet skokova bili su najbolji kod Celticsa.

U derbiju Istoka, Cleveland je gostovao kod Milwaukee Bucksa. Trebao je to biti veliki okršaj LeBrona Jamesa i Giannisa Antetokounmpa, u jednoj mjeri je i bio, no rezultatski Cavsi su kontrolirali utakmicu. James je s 24 poena i osam dodavanja držao Cavse ispred protivnika, Kevin Love dodao je 17, 12 skokova i šest asistencija. Giannis je ponovno bio sjajan s 34 poena, po osam skokova i dodavanja, no osim Brogdona sa 16 poena, nitko kod Bucksa nije bio raspoložen za igru.

Minnesota je nanijela Utah Jazzu prvi poraz sezone, uključujući predsezonu. Jamal Crawford koji je potpisao za Wolvese ovog ljeta, pogodio je ključnu, izuzetno tešku tricu 27 sekundi prije kraja utakmice za konačno vodstvo i pobjedu Minnesote. Andrew Wiggins s 21, Karl-Anthony Towns s 20 i deset skokova, te junak pobjede, Crawford sa 17 poena predvodili su Wolvese. Rodney Hood ubacio je 20 poena za Jazz prije nego su ga suigrači iznijeli s terena nakon što je iskrenuo zglob desne noge.

Golden State Warriorsi došli su do prve pobjede sezone. U New Orleansu su nadoknadili minus od 15 poena usljed katastrofalne obrane Pelicansa. Klay Thompson predvodio je prvake s 31 poenom, Steph Curry dodao je 28, a Kevin Durant 22 i career-high sedam blokada. Warriorsi su pogodili 18 trica, domaćini dvije manje, a sjajni dvojac Pelicansa, Anthony Davis sa 35 poena i 17 skokova i DeMarcus Cousins s 35 i 14 uhvaćenih lopti, nisu mogli spriječiti drugi poraz sezone svoje momčadi.

Lonzo Ball, nakon što ga je u NBA premijeri sjajnom obranom devastirao Patrick Beverley, vratio se na sjajan način protiv momčadi koja ne igra obranu. Lakersi su slavili u Phoenixu usljed 29 poena, 11 skokova i devet dodavanja za Balla koji je osam poena u nizu postigao u završnom periodu od dvije i pol minute kojima je Lakerse doveo u vodstvo. Sunsi su u završnici imali šansu izjednačiti, no nisu bili precizni. Brandon Ingram ubacio je 25 poena za Lakerse, Brook Lopez dodao je 19 i 11 skokova. Kod Sunsa, najbolji je bio Eric Bledsoe s 28 koševa, Devin Booker zamalo je propustio triple-double s 25 poena, 11 skokova i osam dodavanja.