Novi trio OKC-a lako se obračunao s Knicksima

NBA 20. lis 20177:46 > 7:57
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Carmelo Anthony i službeno se oprostio od bivšeg kluba pobjedom svoje momčadi u kojoj je nova trojka OKC-a pokazala kako manjak lopti na terenu neće biti problem. Piše: Saša Živko

Russell Westbrook nastavio je gdje je stao prošle sezone, s novim triple-double učinkom, a Oklahoma City nadigrala je New York Knickse.

U debiju pred gledateljima Oklahome, Carmelo Anthony svom je dojučerašnjem klubu zabio 22 poena, a nakon utakmice je proklamirao: “Vrijeme je da se zatvori moja knjiga o Knicksima.”

Russell Westbrook, s druge strane, bez problema je stao po strani, smanjio potrošnju lopti i koncentrirao se na stvaranje onoga što radi najbolje. Aktualni MVP lige gađao je samo kad je trebalo, a asistirao u svakoj prilici, s 21 poenom, 16 asistencija i deset skokova bio je najbolji kod Thundera, šutirao je vrlo učinkovitih 7-12 iz igre. Paul George je bio najefikasniji s 28 poena. Westbrook ponovno ima s kim igrati u OKC-u i potencijal ovog trojca je zaista zastrašujući po ostatak lige. Kristaps Porzingis je s 31 poenom i 12 skokova bio najbolji kod Knicksa, a osmi pick ovogodišnjeg drafta, Francuz Frank Ntilikina dobio je svega osam minuta na parketu, najveću su minutažu na playmakerskoj poziciji kod Knicksa imali Ron Baker i Ramon Sessions koji su u ukupno 44 minute zajedno postigli devet poena. Obzirom na očiti nedostatak talenta na toj poziciji, uistinu je čudno što trener Jeff Hornacek nije više igrao mladog Francuza.

Los Angeles Clippersi lako su se obračunali s Lakersima u gradskom dvoboju. Sve su oči bile uprte u debi drugog picka drafta, Lonza Balla, no Patrick Beverley mu je omogućio vatreni doček u ligu. Sjajni obrambeni igrač ganjao je Balla cijelu utakmicu po terenu, nije mu dao disati, a rezultat toga je Ballova statistika od tri poena (1-6), četiri dodavanja i devet skokova. Kod Clippersa najbolji je bio Blake Griffin s 29 poena i 12 skokova, DeAndre Jordan dodao je 14 uz 24 uhvaćene lopte, a debitant u službenoj utakmici bio je i Miloš Teodosić koji je u pobjedu formalno gosta u ovoj utakmici ugradio po šest poena i dodavanja. Lakerse su predvodili Brook Lopez s 20 i Larry Nance Jr. s 14 poena i 12 skokova. Ivica Zubac nije bio u sastavu Lakersa.

U posljednjoj utakmici večeri, Toronto Raptorsi lako su se obračunali s najdisfunkcionalnijom momčadi u ligi, Chicago Bullsima. Podsjetimo, ranije ovog tjedna na treningu Bobby Portis je nokautirao Nikolu Mirotića koji će zbog ozljede zadobivene od tog udarca izbivati s terena od četiri do šest tjedana, dok su Bullsi suspendirali Portisa na osam utakmica. U takvoj atmosferi, Chicago nije imao šanse protiv vrlo dobrih Raptorsa koje je predvodio Jonas Valančiunas s 23 poena i 15 skokova. Robin Lopez sa 18 i Lauri Markkanen s poenom manje bili su najbolji kod Bullsa, obojica su dodali po osam skokova.