Wall predobar za Sixerse, težak poraz Sunsa

NBA 19. lis 20177:18 > 7:33
Gregory Shamus/Getty Images

Druge NBA večeri odigrano je 11 utakmica.

Nakon uvodnih dviju utakmica prvog dana NBA lige, najjača svjetska liga nastavila je svoj program s novih 11.

Najzanimljiviji dvoboj igrao se u Washingtonu gdje su domaći Wizardsi nadigrali Joela Embiida i Sixerse. Wizardsi su u zadnje dvije minute utakmice ušli s prednošću od 115:108, da bi Sixersi povezali pet poena zaredom, tek je Marcin Gortat, deset sekundi prije kraja s dva slobodna bacanja prekinuo taj niz. Bilo je prekasno za veći preokret. John Wall je upisao 28 poena uz osam dodavanja, a posebno je bio ključan u fazi kad se odlučivalo kada je u periodu od samo minutu zabio, preoteo loptu u obrani, te asistirao suigračima. Bradley Beal je dodao 25 za pobjednički sastav. Robert Covington je s 29 poena bio najbolji kod Sixersa, Joel Embiid je završio s 18 poena i 13 skokova, Ben Simmons dodao je 18 i deset uhvaćenih lopti. Dario Šarić zabilježio je samo tri poena.

Phoenix Sunsi, uz loš nastup Dragana Bendera, doživjeli su najteži poraz u 49-godišnjoj povijesti kluba. Portland je slavio s 48 poena razlike, a pobjeda je još značajnija obzirom da zbog suspenzije nije nastupio njihov drugi najbolji igrač CJ McCollum. Damian Lillard je bio nezaustavljiv s 27 poena, 24 je dodao pomalo neočekivano Pat Connaughton. Eric Bledsoe ubacio je 15 kod Sunsa, Bender je završio s tek dva poena i sedam skokova.

Giannis Antetokounmpo debitirao je u novu sezonu s 37 poena i 13 skokova u gostujućoj pobjedi Milwaukee Bucksa u Bostonu. Prije dvoboja, gledateljima se preko velikog video zida obratio ozlijeđeni, sada operirani Gordon Hayward poželivši sreću svojim suigračima u nastavku sezone. Hayward je uspješno operiran, očekuje ga dug i naporan put do povratka, ove sezone naravno neće više igrati. Bucksi su dominirali većim dijelom utakmice, a pobjedu su dohvatili odlučujćim nizom u trećoj četvrtini kada su pojačali agresivnost u obrani i domaće iznenadili efikasnošću u napadu. Obrana je bila problem Celticsima, nakon što su se ovog ljeta odrekli Jaea Crowdera i Averyja Bradleyja, ti će se problemi ponavljati.

Utah je nastavila uspješnu seriju pobjeda iz predsezone koju su završili omjerom 5-0. Mladi i talentirani, pojačani veteranom Paulom Milsapom, Denver Nuggetsi nakon odličnog ulaska u utakmicu, nisu mogli parirati domaćima, posebno u posljednjoj dionici utakmice kada su upisali tek 13 poena. Rudy Gobert je s 18 poena i deset skokova bio najbolji kod Jazza, Alec Burks dodao je 16 u samo 15 minuta igre. Ricky Rubio je odigrao prvu službenu utakmicu za Utah, ubacio je devet poena uz deset asistencija.

San Antonio, bez Kawhija Leonarda i Tonyja Parkera, nadigrao je Minnesotu. Wolvesi su nadoknadili minus od deset poena u posljednjoj četvrtini, no u finalnih pet minuta dvoboja uspjeli su zabiti tek dva pokušaja iz igre. LaMarcus Aldridge s 25 poena i deset skokova predvodio je Spurse, Danny Green dodao je 17, Dejounte Murray 16, Rudy Gay je debitirao sa 14 poena. Andrew Wiggins je bio najbolji kod Wolvesa s 26 poena.