Kad je teško Kyrie… Cleveland na korak od finala

NBA 24. svi 20173:46 > 3:50
Getty Images/Jason Miller

Boston je imao priliku izjednačiti rezultat u seriji, povoljan rezultat na poluvremenu, ali ne i rješenje za Kyrieja Irvinga. Slavili su u četvrtoj utakmici Cavaliersi 112:99 i poveli 3:1 u finalu serije Istoka.

Cleveland Cavaliersi su na jednu pobjedu od finalnog okršaja sa Golden State Warriorsima nakon pobjede za 3:1 u seriji finala Istoka protiv Boston Celticsa 112:99.

Boston je puno bolje otvorio četvrtu utakmicu. Dobrom obranom su zatvorili šut Clevelanda, isprovocirali su LeBrona Jamesa koji je do polovine druge četvrtine već imao četiri osobne greške pa je Tyronn Lue bio prinuđen staviti ga na klupu, a sav “teret” utakmice pao je na Kyrie Irving.

Ovo je prvi put da je LeBron u prvom poluvremenu napravio četiri osobne greške.

S druge strane, Boston je dobro i šutirao dok je Cleveland u prvoj četvrtini držao priključak zahvaljujući kontrama jer su iz igre za prvih 12 minuta imali šut šest od 19. Boston je za poluvrijeme napravio čak 17 asistencija – sjajna timska igra na svim poljima Celticsa je donijela prvo poluvrijeme u seriji u kojem su imali prednost.

Prije odlaska na odmor bilo je 57:47.

Bolje su Cavsi izgledali početkom drugog poluvremena. Primicali se polako rezultatski, popravili skok u napadu, ali je LeBron James promašio ono što je za njega rutinsko zakucavanje i ispustio prvu priliku da Clevelandu donese izjednačenje.

Ipak, učinio je to nepunu minutu kasnije i donio svom timu prvo vodstvo (73:72) još od rezultata 5:4.

Kyrie Irving je uz dva brza šuta za dva poena povisio prednost Cavsa, ali se pri drugom šutu u doskoku ozljedio kada je, kao je izgledalo, izvrnuo zglob.

Samo je pritegnuo pertle i ostao na parketu i do kraja treće četvrtine postigao je 39 poena. Od trenutka kada je James donio prednost Cavsima, Irving je praktično sam pogađao i postigao 14 vezanih poena za svoju ekipu. Samo u trećoj postigao je 21.

Celticsi su ispuštali konce utakmice, ali su se održavali i nisu dozvoljavali da Cleveland rezultatski “pobjegne”. Na kraju treće četvrtine imali su Cavsi +7.

Zaigrao je u završnici u svom stilu i LeBron James pa Celticsi nisu dugo uspjevali držati priključak i utakmica je praktično rješena nekoliko minuta prije kraja. Uz sve muke s razigranim Cavsima, u drugom poluvremenu Celticsima nije išao ni šut iz igre.

Kyrie Irving postigao je 42 poena, LeBron James dodao je 34, dok je Kevin Love zabilježio double-double sa 17 poena i isto toliko skokova (čak 15 u obrani). Trojica glavnih igrača Clevelanda postigla su čak 93 poena od ukupno 112 koliko je zabilježila cijela ekipa.

U Bostonu je najbolji bio Avery Bradley sa 19 poena, jedan manje ubacio je Jae Crowder, 16 je dodao Al Hroford, a sa 15 je utakmicu završio Kelly Olynyk.

Peta utakmica igra se u noći između četvrtka i petka, uz izravan prijenos na Sport Klubu 1 od 2:30, a serija se seli u Boston.