Chris Paul: Ne može s nama bez drame

NBA 29. tra 201711:55 > 12:04
Michael Reaves/Getty Images

Los Angeles Clippersi su pobjedom od 98:93 nad Utahom na gostujućem terenu izborili majstoricu. Trener i igrači tim iz Salt Lake Citya bili su očekivano razočarani, dok su Clippersi uz oprezan optimizan najavili veliku borbu u sedmoj utakmici serije.

Clippersi su imali veliku prednost, koju su umalo uspjeli prokockati, ali su na kraju ipak uspjeli doći do najvrijednije pobjede u dosadašnjem djelu sezone. Nekoliko grešaka u finišu susreta zabilježio je Chris Paul, koji je bio najefikasniji u redovima tima iz Los Angelesa sa 29 poena.

Ne može s nama bez drame. Znao sam da moja baka gleda utakmicu kod kuće pa sam ju htio učiniti malo zanimljivijom zbog nje. Šalu na stranu, nismo bili koncentrirani u finišu. Ja sam donio neke loše odluke i nisam brinu o lopti kako treba. Cijele sezone gledaš snimke skauta, razmišljaš i planiraš, ali u play-offu moraš reagirati u djeliću sekunde“, izjavio je Paul sa olakšanjem nakon bitne pobjede.

Vraćamo se na svoj teren na sedmu utakmicu – sreća je što imamo nekoliko igrača koji imaju takvo iskustvo u svojim karijerama“, rekao je vođa tima iz Los Angelesa.

Njegov trener Doc Rivers pohvalio je svog najboljeg igrača na susretu, ali i u čitavoj sezoni:

Chris je takav kakav je – nisam vidio nijedno ljudsko biće koje je više natjecateljski nastrojeno od njega. Kada se na to dodaju talent i predanost radu postaje jasno zašto je toliko uspješan kao košarkaš.”

Trener karakteristično promuklog glasa bio je također presretan igrama ostalih bekova, uključujući i svog sina Austina Riversa:

Bili smo dobri u obrani, pritisak na loptu doveo je do njihovog niskog prosjeka šuta iz igre. Zadovoljan sam time – Austin, Raymond Felton i Chris su bili fantastični i agresivni u obrani, čime su neke od napada Jazzera u potpunosti neutralizirali.“

U momčadi Jazza nivo raspoloženja bio je na znatno nižem nivou:

Imali smo manje energije – ne znam je li u pitanju bila fizička ili emocionalna energija. Ne znam jesmo li se umorili od trčanja ili od promašivanja. Kada nisi agresivan, onda ti ni šut ne ulazi. Promašivali smo izgledne šuteve – triceiz ćoška, a Clippersi su tim koji zna to iskoristiti i napraviti razliku,” izjavio je Quin Snyder, trener ekipe.

Najbolji košarkaš Utahe u ovoj sezoni Gordon Hayward bio je kritičan prema obrani svog tima:

Dozvoljavali smo im lake poene pod košem, a s distance su šutirali sami kao na treningu. Mi smo imali neke dobre šuteve, ali smo ih promašili – nekih dana ide bolje, a nekih lošije. Nakon šest utakmica dobro se poznajemo – pobjednik serije bit će onaj koji ima veću želju za prolaskom u drugu fazu.

Playmaker George Hill bio je nezadovoljan:

Kažu da smo izgubili ‘zamalo’. Ne može se izgubiti ‘zamalo’. Moramo igrati dok na semaforu ne piše ‘0:00’. Utakmice poput večerašnje su najteže – nije lako slomiti protivnika koji je očajan i nema što izgubiti.

Hill i ostatak ekipe Jazza igrat će u gostima u majstorici koja će se igrati u Los Angelesu u nedjelju od 21:30 uz izravan prijenos na Sport Klubu.