Utah vodi 3-2 u seriji protiv Clippersa

NBA 26. tra 20177:23 > 7:25
Sean M. Haffey, Getty Images

Košarkaši Utah Jazz poveli su 3-2 u seriji protiv Los Angeles Clippersa pobjedom rezultatom 96:92 u Kaliforniji, pa će šansu za prolazak u polufinale imati u Salt Lake Cityu.

U Los Angelesu je viđena rezultatska klackalica, Utah je u jednom trenutku u posljednjem period imala dvoznamenkastu prednost, ali su Clippersi uspjeli uvesti utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Clippersi su na startu napravili seriju 7:0, a kasnije će se ispostaviti da im je to bilo i najveće vodstvo. Utah je uzvratila sa 11:0. Dva tima su se tijekom prvog poluvremena smenjivala u vodstvu, imali su velike probleme u napadu, a ni obrana im nije sjajno funkcionirala.

Gosti su drugi period završili serijom 8:1 koja im je donjela tri poena prednosti. Međutim, u nastavku su oba tima počela igrati još gore nego u prvih 24 minute – Jazz je imao šut iz igre 8/21, a Clippersi 5/15.

Utah je, ipak, uspjela koliko-toliko preuzeti kontrolu nad utakmicom i dođe čak do 11 poena prednosti. Clippersi se, ipak, nisu predavali, pa su nakon zaostatka 88:81 dvije minute prije kraja došli na dva poena razlike (94:92). Na kraju je čovjek odluke bio George Hill, koji je postigao četiri slobodna bacanja u posljednjih 11 sekundi.

Hill je utakmicu završio sa 12 poena, sedam asistencija i pet skokova, a najbolji među njegovim suigračima bio je Gordon Hayward sa 27 poena i osam skokova. Zapažen je bio i Rodney Hood sa 16 poena i pet skokova.

Kod Clippersa su praktično igrača trojica igrača – Chris Paul je imao 28 poena i devet asistencija, a J. J. Redick 26 poena. Međutim, njih dvojica su ukupno imali 31 šut za ta 54 poena. Dvoznamenkasti učinak je upisao još DeAndre Jordan, koji je utakmicu završio sa 14 poena i 12 skokova. Cijela momčad je imala samo tri ofanzivna skoka na 40 promašaja.

Naredna utakmica serije igra se u petak u Salt Lake Cityu.