Leonard i Mills donjeli Spursima 3-2

NBA 26. tra 20175:39 > 5:41
Ronald Cortes/Getty Images

Košarkaši San Antonio Spursa došli su na korak od plasmana u polufinale ‘Zapada’ pobjedom sa 116:103 nad Memphis Grizzliesima u Texasu.

Momčadi Grega Popoviča je bilo potrebno vrijeme da se pokrenu, ali su od polovine drugog perioda svo vrijeme vodili i nisu dozvolili preokret gostima iz Tennesseeja. Spursi su u jednom trenutku imali i plus 18, ali se Grizzlies nisu predavali, a iako se činilo da bi mogli uvesti utakmicu u neizvjesnu završnicu, momčad iz Texasa se uozbiljila u finišu.

Nakon dva poraza u Memphisu, Spursi su ponovo preuzeli kontrolu nad serijom koja će pobjedniku doneti dvoboj s Houston Rocketsima u polufinalu.

Prvo poluvrijeme obilježila je neizvjesna borba, u kojoj se nijedan tim nije uspio puno odvojiti. Spursi su nakon 24 minuta igre vodili 54:49, a potom su sjajno ušli u nastavak, napravivši seriju 26:14.

Očekivano, uslijedio je odgovor Grizzliesa, koje je predvodio Mike Conley. Gosti su na početku posljednje četvrtine stigli na četiri poena zaostatka, a neizvesnost je trajala još nekoliko minuta. Međutim, Spursi su potom serijom 12:0 rješili sve nedoumice oko pobjednika i na kraju ostvarili sigurnu pobjedu.

San Antonio je do pobjede predvodio Kawhi Leonard sa 28 poena i šest asistencija, Patty Mills je sa klupe dodao 20 poena, dok je Tony Parker upisao 16 poena i šest asistencija. Nekoliko važnih poena kojima je pokrenuo suigrače postigao je Emanuel Ginóbili, koji je utakmicu završio sa deset poena.

Kod Grizzliesa se istaknuo Mike Conley sa 26 poena i šest asistencija, dok je Marc Gasol imao 17 poena, sedam asistencija i pet skokova.

Naredna utakmica serije igra se u četvrtak u memphisu, a Spursi će tada imati meč loptu da prođu u polufinale Zapadne konferencije.