Cavsi dobili izgubljeno za povijest protiv Indiane

NBA 21. tra 20173:29 > 4:11
Joe Robbins, Getty Images Sport

Košarkaši Cleveland Cavaliersa došli su do velike pobjede, nakon preokreta protiv Indiane Pacersa, pa sada u play-off seriji Istočne konferencije vode sa 3:0. Prvak NBA lige je gubio 25 poena razlike na poluvremenu, ali je na kraju slavio sa 119:114, najviše zahvaljujući LeBronu Jamesu.

Cavaliersi su nakon dvije pobjede na svom terenu, zabilježili i treću pobjedu, ovoga puta u Indianapolisu, iako su gubili od polovine prve do polovine četvrte četvrtine.

Preokret nakon 25 poena na poluvremenu je najveći u play-off povijesti NBA lige.

Fenomenalan je bio Paul George u timu Indiane, ali je na drugoj strani još uvjerljiviji bio LeBron James, koji je došao do svog 17. triple-doublea u karijeri u play-offu.

James je završio utakmicu sa 41 poenom, uz 13 skokova i 12 asistencija, dok su Kevin Love, Kyrie Irving, J. R. Smith i Channing Frye svi imali po 13 ubačenih poena.

Osim toga LeBron je pretekao Kobeja Bryanta na trećem mjestu vječne liste po broju postignutih poena u play-offu. On sada ima 5.670 poena, dok su ispred samo još Kareem Abdul-Jabbar sa 5.762 poena i Michael Jordan sa 5.987 poena u play-offu.

Paul George je za Indianu postigao 36 poena, imao je 15 skokova i devet asistencija, dok su zapaženi bili i Jeff Teague sa 15 poena, Lance Stephenson sa 13 poena, dok su Kevin Séraphin i Thaddeus Young ubacili po 11 poena.

Pacersi su dobro otvorili utakmicu, a osjetniju prednost su počeli stvarati u posljednje dvije minute prvog djela igre, kada su se raspucali Kevin Séraphin i Glenn Robinson Treći. Prije drugog djela igre na semaforu je pisalo 37:27, ali je u nastavku igra Indiane bila još raznovrsnija, te su na odmor otišli sa 74 ubačena poena (74:49), što je rekord ove franšize u play-offu!

Drugi dio igre je obilježio sjajni Paul George, kojega je u tom trenutku ruka služila skoro bez greške, pa je izgledalo kako će Pacersi doći do pobjede i prekinuti niz nepobjedivosti LeBrona Jamesa u prvoj rundi play-offa, koji je započeo još 2012. godine.

Ipak, u nastavku je James sam “povukao” svoj tim pa se razlika samo smanjivala, tako je na kraju došlo do izjednačenja najvećeg preokreta od -26 poena u povijesti play-offa.

Kada je na 6:26 u četvrtoj četvrtini LeBron pogodio dvicu za prednost od 100:98, krenulo je i definitivno sve nizbrdo za Pacerse, kojima nije pomoglo ni što trener Clevelanda Tyronn Lue u tim trenucima gotovo da nije koristio Kevina Lovea i Kyrie Irving

Utakmica je završena rezultatom 119:114, pa sada Cavsima ostaje slaviti još jednom, kako bi pričekali boljeg iz dvoboja Toronto – Milwaukee.