NBA: Washington bez Bogdanovića slavio kod prvaka

NBA 26. ožu 20174:10 > 4:12
Getty Images/Kevin C. Cox

U derbiju Istoka Washington Wizardsi su slavili u Clevelandu, na parketu aktualnog NBA prvaka Cavaliersa sa 127:115 i na taj način učinili vrlo zanimljivom bitku za prvo mjesto u konferenciji.

U zanimljivom i efikasnom susretu gosti su vodili od samog početka. Već u prvoj četvrtini imali su dvocifrenu prednost, a poslije prvih 12 minuta Cavaliersima su zabili čak 40 poena! Vodili su 40:26, a na poluvremenu su imali prednost 71:61.

Domaćin se vratio na pristojnu razliku pred kraj posljednje četvrtine (96:91), ali u posljednjih 12 minuta Wizardsi su fenomenalno odigrali i na kraju zasluženo slavili.

Kod pobjednika briljirao je John Wall sa double-double učinkom od 37 poena i 11 asistencija, a odličan je bio i Bradley Beal sa 27 koševa, šest asistencija i četiri skoka.

Bojan Bogdanović nije igrao za Wizardse zbog manjih problema s leđima.

Na drugoj strani Lebronu Jamesu su dvije asistencije nedostajale za triple-double, a postigao je 24 poena uz 11 skokova.

U ostalim utakmicama Clippersi su s 108-95 pobijedili Utah, a San Antonio Spursi su s 106-98 pobijedili NY Knickse, uz 29 poena Kawhi Leonarda, dok su LaMarcus Aldridge i Pau Gasol ubilježili “double-double” učinke. Spursima je to četvrta pobjeda zaredom i s omjerom 56-16 su iza vodećih Warriorsa (58-14).

Toronto Raptorsi su slavljem kod Dallas Mavericksa (94-86) osigurali doigravanje. Raptorsima je to 44. pobjeda u sezoni i peta zaredom u gostima.