Clippersi bolji od Lakersa, dobra partija Zupca

NBA 22. ožu 20177:38 > 7:43
Stephen Dunn, Getty Images Sport

Los Angeles Clippersi nastavili su dominaciju u dvoboja sa gradskim protivnikom Lakersima- 133:109.

Utakmica u “Staples Centru” bila je lišena bilo kakve neizvjesnosti već nakon nekoliko minuta i vodstva domaće momčadi 16:4, a Clippersi su do kraja utakmice stigli do rekordnih 133 poena u ovoj sezoni.

Ekipa trenera Doca Riversa nijednog trenutka nije imala milosti za trofejnu franšizu iz LA i na poluvrijeme se otišlo sa ogromnih +30 – 70:40.

Igra mačke i miša viđena je i u nastavku susreta u Kaliforniji, a pored egzibicijske igre domaćina vrijedan pažnje je i koš Jamala Crawforda sa svoje polovine terena u posljednjoj sekundi treće četvrtine.

Clipperse je do 13. pobjede u posljednjih 14 međusobnih susreta sa Lakersima predvodio Chris Paul sa 27 poena (9/15 iz igre, 4/8 za tri), 8 skokova i 4 asistencije, J. J. Redick sa 24 (4/5 za tri) i Austin Rivers sa 18 poena, DeAndre Jordan je upisao 12 koševa i 11 skokova, a Blake Griffin isti broj poena i 8 asistencija.

U poraženoj momčadi Hrvat Ivica Zubac je bio među boljima sa 17 poena (8/14 za dva, 1/2 slobodna bacanja), 7 skokova, 3 asistencije i po blokadu, ukradenu i izgubljenu loptu, Brandon Ingram je postigao 21, a Julius Randle 19 koševa.