Zubac sjajno blokirao LeBrona

NBA 20. ožu 20175:12 > 5:14
Harry How/Getty Images

Košarkaši Cleveland Cavaliersa pobjedili su Lakerse u Los Angelesu rezultatom 125:120 u posljednjoj utakmici tjednog programa u NBA ligi.

Iako su Lakersi bili ti koji su vodili tijekom većeg djela susreta, Cavaliersi su odigrali dovoljno dobro da bi spriječili iznenađenje.

Aktualni prvaci nisu mogli parirati Lakersima od sredine drugog perioda do samog finiša utakmice, a domaća momčad je čak na početku posljednje četvrtine imala11 poena prednosti.

Srećom za Cavalierse što u svojim redovima imaju neke od najdominantnijih igrača u ligi pa je bilo jasno kako ništa nije gotovo dok vrijeme ne istekne.

Cavalierse je ponovo predvodio Kyrie Irving sa 46 poena, a veliku pomoć imao je u LeBronu Jamesu, koji je utakmicu završio sa 34 poena, sedam asistencija i šest skokova. Zapažen je bio i Kevin Love sa 21 poenom i 15 skokova.

Među Lakersima, sjajan je bio D’Angelo Russell sa 40 poena i šest skokova, a pored njega su se istakli Jordan Clarkson sa 19 poena i Brandon Ingram sa poenom manje. Ingram je imao i šest skokova, a Clarkson šest asistencija. Također je sjajnu utakmicu odigrao hrvatski košarkaš Ivica Zubac koji je u 19 minuta na parketu zabio je deset koševa uz šest skokova i dvije asistencije. Također je zabilježio i jednu vrlo značanju blokadu. Sa 19 godina blokirao je ni manje ni više nego LeBron Jamesa.

Cavaliersi na čelu Istočne konferencije imaju 46 pobjeda i 23 poraza i blizu su toga da i definitivno osiguraju prvu poziciju prije play-offa. Lakersi su na posljednjem, 15. mjestu na ‘Zapadu’ sa skorom 20/50.