NBA: Fenomenalni Šarić srušio Celticse

NBA 19. ožu 201721:05 > 21:09
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Hrvatski košarkaši reprezentativac Dario Šarić nastavio je s odličnim igrama u dresu Philadelphia 76-ersa, on je u 105-99 domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Boston Celticsa bio najbolji strijelac svoje momčadi sa 23 koša za 32 minute provedene u igri.

Hrvatski reprezentativac je imao jednu od ključnih uloga u finišu, kada je postigao 6 poena za 66 sekundi i svojoj ekipi pomogao da zabilježi drugi uzastopni trijumf.

Pet minuta pre kraja meča rezultat je bio 91:91, a Phila je do kraja meča zaigrala puno bolje i Bostonu, drugoplasiranoj ekipi Istoka, nanjela prvi poraz poslije tri vezane pobjede.

Šarić je utakmicu završio sa 23 poena (10/20 iz igre, 2/4 za tri), uz 6 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte, Robert Covington je dodao 16, a dobar je bio i nekadašnji igrač Mega Leksa Timothi Luvavu koji je kao starter upisao 13 poena (4/12 iz igre, 3/8 zatri), 2 skoka i asistenciju.

Kod Celticsa, koji su igrali bez svog najboljeg igrača Isaiaha Thomasa, najbolji je bio Al Horford sa 27 poena, 8 skokova i 6 asistencija.

Sixersi su sada na omjeru pobjeda i poraza 26-43, a Celticsi na 44-26.