Nova solidna večer Hrvata u NBA ligi, Šarić rekordno

NBA 18. ožu 20179:54 > 10:10
Mitchell Leff/Getty Images

Svi hrvatski košarkaši noćas su bili na parketima u najjačoj košarkaškoj ligi, a posebno je dobar bio nastup Ivice Zubca, koji ipak nije mogao pomoći Lakersima da izbjegnu poraz protiv Bucksa. Utakmica je završila 105-107, a Zubac je bio prvo ime momčadi, s 18 poena (9/15) i 8 skokova.

Orlando Magic je u gostima bio bolji od Phoenix Sunsa 109-103. Trebao je to biti susret hrvatskih reprezentativaca, ali kako je Dragan Bender ozlijeđen do toga nije došlo. Kod Magica je Mario Hezonja igrao 16 minuta i upisao 3 poena, šut 1/5, dok Damjan Rudež nije ulazio u igru.

Washington Wizardsi su na svom parketu ugostili Chicago Bullse i pobijedili 112-107. Bojan Bogdanović je opet ušao s klupe i imao dvoznamenkasti učinak. U 25 minuta je upisao 12 koševa i 3 skoka, šut 5/12.

Dario Šarić nije odigrao utakmicu za pamćenje protiv Dallas Mavericksa, ali će svejedno ostati upamćena kao donekle povijesna za hrvatskog košrakaša. On je u velikoj pobjedi 116-74 ubacio skromnih 10 poena (3/9), uz 7 skokova i 5 asista, a time je postao tek 4. rookie u povijesti 76ersa koji je uspio vezati 18 ili više utakmica s minimalno 10 koševa. Prije njega to je uspjelo Allenu Iversonu (2 puta), Clearenceu Weatherspoonu i Lee Shaferu.