Cousins dominira i udara, Kingsi pobjeđuju (VIDEO)

NBA 13. velj 20175:45 > 5:54
Tom Pennington, Getty Images Sport

U posljednjoj utakmici NBA lige odigranoj protekle noći Sacramento je na svom terenu pobjedio New Orleans sa 105:99.

Kingsima je ovo bila treća vezana pobjeda i sa učinkom 23-32 trenutno su deseta momčad Zapadne konferencije, sa pobjedom manje od Denvera (24-30) koji je u playy-off zoni, dok su Pelicansi (21-34) na 13. mjestu.

Ekipa iz Kalifornije je bolje otvorila utakmicu, ali je New Orleans u drugom periodu došao do maksilalnih +13 (50:37), ali i još brže Kingsima dozvolio da se vrate u utakmicu, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 53:56.

Domaći su i u većem djelu treće četvrtine bili bolji, stigli su do 10 poena prednosti (66:56), međutim, nedostajao im je kontinuitet. Pecilansi su u finišu ovog djela utakmice posljednji put poveli (73:72).

Ipak, Sacramento je na krilima raspoloženog DeMarcusa Cousinsa u posljednjih 12 minuta držao sve konce u svojim rukama i drugi put ove sezone savladao Pecilanse.

Cousins je utakmicu završio sa 28 poena (7/14 iz igre, 0/4 za tri), 14 skokova, po 7 asistencija i izgubljenih lopti i 2 blokade, ali i tehničkom greškom, 17. u sezoni, zbog udaranja Donatasa Motiejūnasa.

Darren Collison je postigao 20, uz 6 skokova i 8 asistencija, dok je Matt Barnes dodao 12 koševa.

U poraženoj momčadi Anthony Davis je bio najbolji sa 32 poena (11/24 iz igre, 1/2 za tri), 10 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene i 6 izgubljenih lopti, a Jrue Holiday je dodao 16 i 11 uspješnih dodavanja.