Veliki preokret Detroita

NBA 13. velj 20172:46 > 2:52
Gregory Shamus, Getty Images Sport

Košarkaši Detorit Pistonsa nakon velikog preokreta u posljednjoj četvrtini pobjedili su Toronto Raptorse u "Air Canada Centru" sa 102:101.

Gosti iz Michigana utakmicu su završili serijom 6:0, a odlučujuću tricu postigao je Kentavious Caldwell-Pope 13 sekundi prije kraja.

Toronto je dominirao u većem djelu utakmice, serijom 15:0 u prvom poluvremenu je prvi put otišao na dvoznamenkastu razliku (51:39), a u finišu trećeg perioda kanadska momčad imala je i maksimalnih +16.

Ništa nije ukazivalo na to da Pistonsi imaju snage za preokret protiv četvrte momčadi Istočne konferencije. Toronto je na devet i pol minuta prije kraja utakmice vodio sa 88:73, a onda su se Pistonsi “probudili”.

Koševima Kylea Lowrya 83 sekunde prije kraja Raptorsi su bili na 101:96, ali do kraja utakmice više nisu postigli koš i gosti su serijom 6:0 stigli do važne pobjede u borbi za mjesto u doigravanju.

Detroit, koji je trenutno osmi na Istoku sa skorom 26-29, predvodili su Tobias Harris sa 24 poena i 6 skokova, Kentavious Caldwell-Pope ga je pratio sa 21 (2/12 za tri), Ish Smith je upisao 15 koševa i po 5 skokova i asistencija, dok je Andre Drummond dominirao pod koševima sa 10 poena i 18 skokova.

Kod Raptorsa (32-23) DeMar DeRozan je bio najefikasniji sa 26 poena (10/21 iz igre), uz 7 skokova, ali 8 sekundi prije kraja utakmice nije pogodio šut za pobjedu, 17 je zabilježio Jonas Valančiūnas, a DeMarre Carroll i Lawry po 15.