NBA: Noćas svi Hrvati na pobjedničkim stranama

NBA 21. sij 201710:23 > 10:27
Gary Dineen/NBAE via Getty Images

Buckse je porazio Magic, Pelicanse Netsi, Pacerse Lakersi, a šestu pobjedu u zadnjih sedam utakmica su upisali 76ersi, koji su šutom Covingtona izborili pobjedu u zadnjoj sekundi protiv Trail-Blazersa.

Orlando je slavio 112-96 doma protiv Bucksa, i čini se da je Milwaukee u laganoj krizi, jer su vezali 4 poraza. Damjan Rudež je ugrabio samo 2 minute i to bez učinka, a Mario Hezonja je proveo 13 minuta na parketu, imao šut kao Bender jučer (1-5) te je dodao 4 skoka.

Brooklyn Netsi su sa 143-114 deklasirali New Orleans Pelicanse, i to u gostima te tako prekinuli svoju crnu seriju(izgubili 11 zaredom). Bojan Bogdanović je ubacio 23 koša i dodao 6 skokova i 2 asistencije, a 23 je ubacio i Brook Lopez. Njih su dvojica bili najefikasniji u redovima pobjednika.

Lakersi su u Los Angelesu u Stapless Centru pobijedili Indiana Pacerse 108-96, a Ivica Zubac je proveo 6 minuta na parketu i gađao 2 od 2 za svoja 4 poena, a imao je i jedan skok. Lou Williams s klupe je ponovno bio najbolji igrač Lakersa, zabio je 27 koševa.

Najveća je drama bila u Philadelphiji, gdje je domaćin ugostio Portland. Robert Covington je uzeo zadnji šut i pogodio te tako donio svojoj momčadi novu pobjedu, šestu na zadnjih sedam utakmica. Dario Šarić je odigrao vjerojatno najslabiju utakmicu otkako je stigao u NBA ligu, za 24 minute je ubacio samo 3 poena (šut 1-12), imao je 6 skokova i 3 asista. Turčin Ilyasova je s 24 poena predvodio pobjednike.