Golden State ponizio Cleveland

NBA 17. sij 20172:08 > 4:38
Ezra Shaw/Getty Images

U reprizi protekla dva velika finala NBA lige Golden State je u Oaklandu dočekao Cleveland i u ponizio Cavse - 126:91.

U prvom susretu ove sezone Cavsi su u Ohiju, u sjajnoj utakmici, savladali momčad iz Kalifornije 109:108, dok u Oaklandu dvojbe nije bilo nijednog trenutka i Golden State je prekinuo seriju od četiri poraza od najvećeg protivnika.

Raspoloženi Warriorsi održali su lekciju umornim gostima, koji su završili turneju od šest gostovanja, a ovo im je bio četvrti poraz u sedam utakmica.

Warriorsi su radili što su htjeli protiv LeBrona Jamesa i ekipe, a serijom 18:3 zatvorili su prvo poluvrijeme i najavili pravu katastrofu Cavsa. Steph Curry je već do odlaska na odmor zabilježio 14 poena i 10 asistencija, efikasniji je bio Kevin Durant sa 19 (3/5 za tri), dok je Andre Iguodala upisao 10.

U katastrofalnom izdanju Cavsi su u drugom poluvremenu ostali bez Kevina Lovea, koji je osjetio bolove u donjem djelu leđa, ali i da je bio na terenu teško da bi momčad iz Ohija nešto ozbiljnije mogao napraviti.

Draymond Green je upisao četvrti triple double u sezoni, 17. u karijeri, sa po 11 poena i asistencija i 13 skokova, uz 5 blokada, Klay Thompson je postigao 26 (5(11 za tri), Kevin Durant 21 , a Stephen Curry 20 poena i 11 asistencija.

U poraženoj ekipi James je prednjačio sa 20 poena (6/18 iz igre) i 8 skokova, uz 6 izgubljenih lopti, Kyrie Irving je postigao 17, a Iman Shumpert dva poena manje.