Sjajni Bogdanović i Šaric, mrvice za Hezonju i Rudeža

NBA 14. sij 201710:16 > 10:18
Getty Images

Na NBA parketima je noćas bilo 9 utakmica, a odlični su bili naši reprezentativci Bojan Bogdanović i Darijo Šarić, jedan je ubacio 23, a drugi 15 poena u najboljoj ligi svijeta. Hezonja je igrao 7 minuta za Orlando, a Rudež nije ulazio.

Bojanovi su Netsi poraženi od Raptorsa 132-113, a on je bio prvi strijelac svoje momčadi. Ubacio je 5 trica iz 8 pokušaja, imao i 4 skoka i 2 asista, uz 23 poena. Kod Raptorsa DeRozan 28, Lowry 20. Brooklyn Netsi su trenutno najgora momčad NBA lige, sa skorom 8-31.

Šarićeva Philadelphia se diže. Nakon povratka Embiida upisali su neke vrijeden pobjede i sada su ispred Netsa, ali i Heata. Embiid je s 24 koša predvodio 76erse protiv Hornetsa, ali je sjajan bio i Darijo, koji je u 21 minutu skupio 15 poena (šut 5-10), imao 6 skokova i 2 asistencije. Utakmica je završila 102-93.

Hrvati nisu imali zapaženu ulogu u iznenađujućoj pobjedi Orlando Magica kod Portland Trail Blazersa. Rudež nije ulazio u igru, dok je Hezonja igrao 7 minuta te je ubacio jednu tricu i imao jedan skok. U pobjedi 115-109 briljirao je Crnogorac Nikola Vučević s 30 poena, dok je Portland s 34 predvodio Damian Lillard.

Debi iz snova u dresu NBA prvaka Cleveland Cavaliersa imao Kyle Korver. On je ušao s klupe i za 25 minuta ubacio 18 koševa, šut 7-10 (trica 4-6). Uz to je dodao i 5 skokova, 2 asista, 2 ukradene lopte i 0 izgubljenih. Cavsi su igrali s Kingsima i pobijedili 120-108, i to u gostima, a predvodio ih je Irving s 26 poena.

OKC je poražen kod mladih i nadobudnih Timberwolvesa, a utakmica je završena novim triple double učinkom Russella Westbrooka, koji je imao 21 koš, 12 asista i 11 skokova, ali i 10 izgubljenih lopti, a šutirao je 7-21, trice 1-10. Nedovoljno za dobar rezultat, slavili su domaći 96-86, a prvo ime je bio Karl-Anthony Towns s 29 poena i 17 skokova.