Warriorsi lako sa Heatom, sigurni i Blazersi

NBA 11. sij 20177:10 > 7:18
Ezra Shaw/Getty Images

Košarkaši Golden State Warriorsa i Portland Trail-Blazersa upisali su pobjede u posljednjim utakmicama odigranim protekle noći. Warriorsi su sa 107:95 slavili protiv Miami Heata, dok su Blazersi bili bolji od Los Angeles Lakersa sa 108:87.

Heat je samo u prvoj četvrtini prijetio Warriorsima, čak je imao i dvoznamenkastu prednost, ali su se zatim Warriorsi razigrali i od drugog poluvremena njihova pobjeda nije dolazila u pitanje.

Warriorse je do pobjede predvodio dvojac Kevin Durant – Stephen Curry. Durant je utakmicu završio sa 28 poena i osam skokova, Curry je imao četiri poena manje, uz isti broj skokova i devet asistencija.

Na drugoj strani se istakao Hassan Whiteside sa 28 poena i 20 skokova, dok je Tyler Johnson imao 18 poena i sedam skokova.

Warriorsi sada imaju skor 33/6 na čelu ‘Zapada’, dok je Heat na 11/29.

Blazersi su ostvarili najuvjerljiviju pobjedu večeri u Los Angelesu zahvaljujući sjajnoj igri u posljednjih 20 minuta utakmice.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je C. J. McCollum sa 25 poena, dok je Damian Lillard imao 20, uz osam skokova i šest asistencija.

Lakersi su imali samo trojicu igrača sa dvoznamenkastim učinkom, a među njima se istakao Luol Deng sa 14 poena i šest skokova.

Blazersi su u tako došli do 17. pobede, uz koje imaju i 23 poraza, dok je skor Lakersa 15/27.