Warriorsi ekspresno pronašli zamjenu za Thompsona

NBA 20. stu 202016:16 > 16:17
Christian Petersen / Staff

Nakon još jedne šokantne ozljede Klayja Thompsona, Golden State Warriorsi reagirali su promptno kako bi pronašli zamjenu.

Novi član Golden State Warriorsa postao je Kelly Oubre Jr.

Ranije ovog tjedna Oubre je transferiran iz Phoenixa u Oklahomu za Chrisa Paula, no u Thunderu se nije dugo zadržao, a čini se kako niti OKC nije imao interesa potpisati novi ugovor s 24-godišnjim krilom koji će tražiti velik novac kao slobodan igrač. Thunder će dobiti samo prvi pick ovogodišnjeg drafta dok će Warriorsi Oubreov ugovor jednostavno ‘utopiti’ unutar postojećeg prostora pod salary capom.

Oubre je ušao u posljednju godinu ugovora koji mu donosi 14,3 milijuna dolara, a već sada može pregovarati oko produženja. Veliko je pitanje imaju li interesa Warriorsi igrača i zadržati dugoročno ili će biti samo opcija dok se Thompson ne oporavi od još jedne teške ozljede. No, ovaj potez također pokazuje kvalitetno razmišljanje uprave Golden Statea koji su doveli kvalitetnog igrača, doduše ne razine Thompsona, a nisu se odrekli niti jednog relevantnog člana momčadi.

Podsjetimo, Warriorsi su nedugo kao drugi pick drafta odabrali centra Jamesa Wisemana koji će svakako biti dobra opcija pod koševima.