Košarka

28.10.2020 | 13.23

Ono što je AD napravio, nije nitko drugi u svijetu

Los Angleles Lakersi osvojili su titulu prvaka najače košarkaške lige na svijetu, a jedan od najzaslužniji za novi trofej Lakersa bio je Anthony Davis.

Ovaj sjajni košarkaš pružao je fenomenalne partije tokom doigravanja, a osvojivši titulu sa Lakersima postao je prvi košarkaš sa četiri, za američke igrače, najvažnija trofeja.

Naime, Davis je jedini igrač koji je osvojio Svjetsko prvenstvo, Olimpijske igre, NCAA i NBA naslov.

Prije osam godina sa Kentuckyjem je osvojio NCAA naslov, iste godine odnosno 2012. sa američkom reprezentacijom je osvojio Olimpijske igre, dvije godine kasnije i Svjetsko prvenstvo. Nedostajao mu je samo još naslov u NBA kojeg se "dokopao" ove godine.

Zaista fenomenalno dostignuće za 27- godišnjeg Davisa pred kojim je još desetak godina vrhunske košarke ako neće biti težih ozljeda.