Bullsi dobili veliko trenersko pojačanje

NBA 23. ruj 20200:14 > 0:15
Mike Ehrmann/Getty Images

Kako navodi ESPN, Billy Donovan i Chicago Bullsi su se dogovorili oko suradnje.

Billy Donovan je poslije ispadanja OKC-a iz playoffa odlučio napustiti klub zbog neslaganja s politikom. Dvije strane su se zato razišle, a odmah potom je GM Bullsa Arturas Karnišovas počeo razgovore sa ovim trenerom. Kako piše ESPN, Donovan je bio zainteresiran zbog vizije Bullsa, talentiranih igrača kao i zbog imena ove velike franšize koja je dominirala 90-tih.

Oklahoma je inače pod vodstvom Donovana bila pet puta u playoffu uzastopno. U prvoj sezoni na klupi Thundera je uz Duranta i Westbrooka uspio momčad odvesti do finala Zapada. Na klupi Oklahome je imao skor 243-157, točnije dobio je 60% utakmica.

Donovan je ove sezone u izboru Udruge trenera, odnosno glasovima svojih kolega, podijelio nagradu s Mikeom Budenholzerom iz Milwaukeeja.

Njemu je Oklahoma bila prva NBA momčad, a prije toga je radio na sveučilištu Florida, gdje je bio čak 19 godina, te Marshall i Kentucky gdje je asistirao.

Kao igrač je jedne sezone bio član New York Knicksa.