Davis srušio Denver načinom koji Lakersi čekaju od 2002

NBA 21. ruj 20207:53 > 8:07
Harry How/Getty Images

Dramatična utamica finala Zapadne konferencije otišla je na stranu Lakersa zahvaljujući Anthonyju Davisu, koji je napravio nešto što Lakersi u finalu konferencije nisu napravili 18 godina

LA Lakersi su poveli s 2:0 u finalu Zapadne konferencije nakon što su rezultatom 105:103 pobijedili Denver Nuggetse.

Lakersi su dobli prvu četvrtinu 29:21, a u drugoj dionici u jednom trenutku su imali i +16. U drugom poluvremenu Nuggetsi su se probudili, te se vratiti u susret.

Ekipa iz Denvera je u odlučujućoj četvrtini upsjela i povesti (86:87), ali su Lakersi ponovo vratili prednost u svoju korist.

Posljednje minute su bile izjednačene i izrazito dramatične. Pobjednik je odlučen uz zvuk sirene, a tricu je pogodio Davis za konačnih 105:103. Inače, to je prvi put da su Lakersi tricom uz sirenu došli do slavlja u konferencijskom finalu još od 26. svibnja 2002. kad je Robert Horry na taj način donio trijumf nad Sacramentom.

Upravo je Davis bio najefikasniji na utakmici s 31 poenom i devet skokova, James je stigao do novog double-double učinka od 26 poena i 11 skokova.

Kod poraženih odličan dvoboj je odigrao Jokić. Srbijanski košarkaš je na kraju imao 30 poena i šest skokova. Dobru podršku imao je i u Murrayu s 25 poena.