Fantastični AD nosio Lakerse do pobjede nad Denverom

NBA 19. ruj 20208:15 > 8:22
Harry How/Getty Images

Los Angeles Lakers su poveli u finalu Zapadne konferencije svladavaši u prvoj utakmici u Orlandu Denver Nuggetse sa 126-114.

U prvoj četvrtini gledali smo vrlo ofanzivnu utakmicu koja je završila s čak 74 poena. Nuggetsi nisu pokazali znakove umore i završili su je vodstvom 38:36. Uu drugu su Lakersi ipak krenuli nešto bolje, krenuli su igrati bolju obranu, napravili brzu seriju i na odmor otišli s vodstvom od 70:59.

Momčad iz Los Angelesa je dominirala i u trećoj četvrtini gdje je već imala dvocifrenu prednost, a nakon treće četvrtine LeBron James i društvo su vodili sa 103:79 i pitanje pobjednika je praktički bilo rješeno. U posljednjoj dionici Nuggetsi su samo kozmetički uljepšali rezultat.

Fantastičnu predstavu imao je Anthony Davis koji je postigao čak 37 koševa i imao 10 skokova. LeBron James je bio nešto suzdržaniji, dopustio je svom partneru da dominira, imao je 15 poena i podijelio 12 asistencija.

Kod Nuggetsa ponovno najbolji Jokić i Murray sa po 21 košem.

Ne treba nakon jedne utakmice ništa zaključivati, Nuggetsi su se toliko puta vraćali iz rezultatskog deficita. Momčad je to s velikim karakterom, ali sigurno da su umorni i vidjet ćemo hoće li to LeBron i Lakersi iskoristiti.