NBA: LBJ i Davis briljirali, Lakersi izjednačili

NBA 7. ruj 20205:05 > 5:05
Douglas P. DeFelice, Getty Images Sport

Los Angeles Lakersi savladali su Houston Rocketse 117:109 i tako izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije.

Lakersi su bili znatno precizniji u napadu i sigurniji u obrani. Rocketsi su pogodili 22 trice od 53 pokušaja, što nije bilo dovoljno u ovom dvoboju.

Momčad iz Los Angelesa je već u prvoj četvrtini došla do dvoznamenkaste prednosti (36:20). Iako je druga dionica bila izjednačenija, uspjeli su Lakersi održati tu razliku do poluvremena.

Poslije duže pauze, Rocketsi su značajno podigli nivo igre. Treću dionicu dobili su sa 41:23, pa su pred posljednjih 12 minuta vodili 92:90.

Ipak, Lebron je dominirao u četvrtoj četvrtini na obje strane terena, a oduševio je blokadom nad Westbrookom. Lakersi su vratili prednost i na kraju izjednačili rezultat u seriji.

U dresu momčadi iz Los Angelesa Davis je imao 34 poena (15-24 iz igre), 10 skokova i četiri asistencije, dok je James upisao 28 poena (10-17 iz igre, 1-5 za tri), 11 skokova i devet asistencija.

Na drugoj strani Harden je utakmicu završio sa 27 poena (6-12 iz igre, 4-8 za tri.