Jordan spasio NBA od bojkota, opet iznevjerio svoje?

NBA 28. kol 20208:07 > 8:11
Kevork Djansezian/Getty Images

Kako pišu američki mediji, u bojkotu NBA igrača koji nisu htjeli igrati zbog pucnjave policije u kojoj je ranjen Afroamerikanac u Wisconsinu, bitnu ulogu odigrao je Michael Jordan koji je razgovarao s pojedinim utjecajnim košarkašima.

Igrači Milwaukee Bucksa prvi se povukli nogu i odbili izaći na teren protiv Orlanda dok su Lakersi i Clippersi išli i korak dalje u poruci da ne žele da se aktualna sezona više igra. Ipak ostale momčadi to nisu prihvatile, a kako stoje stvari play-off se nastavlja u petak ili subotu.

Među ključnim ljudima za obustavljanje bojkota bio je Michael Jordan, pišu kolege u Americi. On je posredovao između igrača i vlasnika, a i sam je gazda franšize Charlotte Hornetsa.

Navodno je nazvao predsjednika udruge igrača Chrisa Paula prije sastanka vlasnika kako bi bolje shvatio što igrači žele ostvariti. Također je pričao i sa zvijezdom Houstona Russellom Westbrookom. Jordan je nakon svega ostalim vlasnicima rekao da je bolje da se u ovom trenutku sluša nego priča.

Inače mnogi vlasnici bili su za nastavak sezone, a jedan od njih je i Jordan. On je navodno uvjerenja da će utakmice biti najbolja platforma za društvenu promjenu.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će razularena zajednica afroamerikanaca reagirati na ovakav tip aktivizma Michaela Jordana, posebno u kontekstu što su mu devedesetih, u naponu snage, strašno zamjerali izostanak iste.