NBA: Zubac vrhunski, odličan i Šarić u slavljima svojih

NBA 7. kol 20207:58 > 8:16

Zanimljivih nekoliko utakmica nastavka NBA lige odigrano je protekle večeri u Orlandu.

Odlične utakmice odigrae stijekom noći na NBA parketima.

Luka Dončić, koji briljira, i sinoć je odigrao kvalitetan dvoboj, ali ni on, a ni Kristops Porzingis, nisu uspjeli Mavsima donijeti pobjedu protiv jednog od najvećih favorita za NBA prsten. Dončić je u porazu ubacio 29 poena uz šest asistencija i ‘samo’ tri skoka. Porzingis je imao 30 poena, devet skokova i pet asistencija.

Kawhi Leonard je ubacio 29 poena kod pobjedničke ekipe, a Paul George 24 uz sedam skokova i šest asistencija. Važnu ulogu imao je Ivica Zubac sa double-double učinkom od 21 poena i 15 skokova.

Portland Trail Blazersi upisali su još jednu bitnu pobjedu u borbi za doigravanje. Savladali su Denver Nuggetse rezultatom 125:115. Nuggetsi su bili ti koji su na otvaranju bili bolji. Čudesni Michael Porter JR je nastavio s odličnim igrama i u ovom susretu, pogađao je sve u uvodnim minutama, a na sredini prve dionice Nuggetsi su otišli na osam poena prednosti, 12:20.

Međutim, nakon minute odmora stvari na terenu se mijenjaju. Damian Lillard i Gary Trent JR su izrešetali momčad Denvera, Portland je preuzeo vodstvo i nakon prve dionice bilo je 27:26 u korist Trail Blazersa. Lillard je igrao sjajno i bilo je dovoljno za održavanje prednosti do kraja utakmice. Damian Lillard ubacio je 45 koševa. Nurkić je utakmicu završio s 22 poena, a imao je sedam skokova, četiri asistencije i dvije blokada. Porter Jr. ubacio je 27 poena za Denver.

Phoenix je tijekom noći uspio svladati Inidanu sa 114:99., a dobru partiju u pobjedi svoje momčadi pružio je Dario Šarić koji je za 20 minuta na terenu upisao 16 poena, osam skokova i jednu asistenciju. Iako je najefikasniji igrač utakmici bio Malcolm Brogdon iz redova Indiane s 25 poena i šest asistencija, Sunsi su imali puno više rasploženih pojedinaca, a Deandre Ayton se posebno istakao s 23 koša.

Sacramento je s 15 razlike bio bolji od New Orleansa, bilo je 140:125. Bogdan Bogdanović bio je ključna figura s 35 koševa, dok je Milwaukee preokrenuo vodsto Miamija kroz cijelu utamicu u zadnjoj četvrtini i na kraju ih razbio na pogon Antetokounmpa s 14 razlike. Završilo je 130:116., a Grk je utakmicu završio s 33 poena.

I za kraj večeri još jedan fantastičan okršaj. James Harden je opet bio čovjek odluke za Houston Rocketse i u pobjedi nad Los Angeles Lakersima (113:97). Brada je ubacio 39 poena uz osam skokova i 12 asistencija, dok je McLemore ubacio 20 poena. Kyle Kuzma je kod Lakersa bio najefikasniji s 21 poenom, a Anthony Davis ubacio je skromnih 17 uz 12 skokova.