Budenholzer i Donovan najbolji treneri sezone u NBA-u

NBA 3. kol 202020:57 > 20:59
Streeter Lecka/Getty Images

Glasovanje ove godine obuhvatilo je utakmice igrane od početka sezone do 11. ožujka kada je sezona prekinuta zbog pandemije koronavirusa.

Mike Budenholzer koji vodi Milwaukee Bucks, najbolju momčad regularnog dijela NBA sezone i Billy Donovan, neočekivani autsajder u sezoni 2019./2020. na čelu Oklahoma Cityja, proglašeni su najboljim trenerima sezone, objavila je u ponedjeljak sjevernoamerička košarkaška liga.

Budenholzer, koji je sam osvojio nagradu Michael H. Goldberg prošle godine, ulazi u vrlo zatvoreni klub trostrukih pobjednika, nakon što je prvi put nagrađen 2015. kada je trenirao Atlantu, pridruživši se Gregg Popovichu, Patu Rileyju i Donu Nelsonu.

Drugi treneri koji su dobili glasove su Nick Nurse (Toronto), Taylor Jenkins (Memphis), Nate McMillan (Indiana), Erik Spoelstra (Miami), Brad Stevens (Boston) i Frank Vogel (Lakers).

Ova godišnja nagrada “nagrađuje predanost, angažman i strastveni rad trenera NBA i dodjeljuje se svake godine treneru koji je usmjeravao svoje igrače na višu razinu izvedbe na terenu, pokazujući uzornost i predanost svom okruženju izvan terena “.

Harry How / Staff

“Čestitke Mikeu Budenholzeru i Billyju Donovanu na ovoj prestižnoj nagradi”, kazao je Rick Carlisle, trener Dallas Mavericksa i predsjednik Udruženja trenera NBA (NBCA).

“Mike je vodio Buckse do najboljeg rezultata lige drugu sezonu zaredom, a Billy je postao tek četvrti aktivni trener koji je odveo svoju momčad do doigravanja u svojih prvih pet sezona”, objasnio je Carlisle.

U 58 godina koliko se dodjeljuje ova nagrada, samo je šest dobitnika osvojilo naslove prvaka NBA, a među njima Popovich, zadnja dva puta 2003. i 2014.