Četvrti dan: Dončić briljirao, teška ozljeda Isaaca

NBA 3. kol 20208:45 > 9:07
Getty Images

Četvrti dan od povratka NBA lige donio je pravi spektakl i niz utamica koje su završavale jako tijesnim razlikama

Brooklyn i Washington vodili su napetu borbu u prvoj utakmici večeriu kojoj je sastav iz glavnog grada SAD-a u zadnu četvrtinu ušao s prednošću od pola koša, da bi Netsi ipak preokrenuli s okruglih plus 10 u zadnjih 12 minuta i slavili 118-110.

Iako je Thomas Bryant odigrao fantastičan susret za Washington, postigavši 30 poena uz 13 skokova i dva bloka, Caris LeVert ga je nadmašio i ubacio 34 poena i odveo Brooklyn do pobjede.

Sjajan su susret odigrali Boston i Portland. Celticsi su dominirali u prvom poluvremenu poslije kojeg su imali prednost od čak 19 razlike. Ipak u nastavku se Portland pobrinuo za pravu dramu jer su treću četvrtinu dobili s plus 11 i u zadnju ušli samo s minus osam. Do kraja smanjili na minus četiri, ali do preokreta nisu uspjeli. U pobjedi Bostona 128-124 sjajan je bio Jayson Tatum s 34 poena uz 50% šuta (11-22), dok su kod Trail Blazersa po 30 poena ubacili Damian Lillard i Jusuf Nurkić, s tim da je Lillard dodao još 16 asistencija, a Nurkić devet skokova, no nije bilo dovoljno za preokret. Mario Hezonja dobio je 11 minuta i skupio dva poena, dva skoka i jednu izgubljenu loptu.

San Antonio je u tijesnoj utakmici u zadnjim sekundama sačuao prednost protiv Memphisa. Završilo je 108-106, dok je Orlando razbio Sacramento s uvjerljivih 132-116. Košarkaši Orlanda u prvoj četvrtini postigli su čak 44 poena, a koliko su dominirali u ovom susretu pokazuje i činjenica da su Kingsi zadnje razdoblje dobili s 19 razlike (38-19) i opet izgubili s uvjerljivih 16 razlike.

U ovoj utakmici teško je stradao igrač Orlanda Jonathan Isaac kojem su u zadnjoj čtvrtini puknuli ligamenti istog onog koljena zbog kojeg je pauzirao 31 utakmicu ove sezone uz veliu vjerojatnost da pauza sad bude i puno dulja.

Antetokounmpo i Westbrook vodili su veliku bitku u susretu Milwaukeea i Houstona koju su na kraju dobile Rakete sa 120-116. Giannis je utrpao 36 poena uz 18 skokova i osam asistencija i u svakom od tih segmenata bio predvodnik svoje momčadi, dok je Westbrook ubacio 31 poen uz osam asista.

Čudesnu večer imao je Luka Dončić. Mladi Slovenac briljir i po povratku s korona stanke, a noćas je u porazu svog Dallasa od Phoenixa bio najefikasniji igrač večeri postigavši 40 poena i dodavši 11 asistencija i osam skokova. Iako je i Latvijac Porzingis zabio 30 za Dallas nije bilo dovoljno jer je Phoneix na krilima sjajnog Devina Bookera (30 poena) došao do pobjede 117-115. za Sunse igrao je i Dario Šarić i u 22 minute na parketu postigao 13 poena i dodao osam skokova.