Trump: Odričem se košarke dok vi mislite klečati

NBA 31. srp 202019:35 > 19:37
Pool, Getty Images Sport

NBA sezona nastavljena je utakmicama New Orleansa i Ute te LA Clippersa i LA Lakersa, a doslovno svi igrači i članovi stručnih stožera svih četiriju momčadi kleknuli su ispred natpisa Black Lives Matter

Nakon nemilih događaja i smrti 46-godišnjeg crnca Georgea Floyda, koji je 25. svibnja umro pod koljenom policijskog službenika u Minneapolisu, sportaši su dijeljm svijeta klečanjem dali potporu u borbi protiv rasizma. NBA sezona nastavljena je utakmicama New Orleansa i Utaha te LA Clippersa i LA Lakersa, a doslovno svi igrači i članovi stručnih stožera svih četiriju momčadi kleknuli su ispred natpisa Black Lives Matter na parketu. Solidarizirali su se čak i suci.

(Photo by Ashley Landis-Pool/Getty Images)

“Veselim se povratku sporta, ali svaki put kad vidim igrača kako kleči tijekom himne, što je znak velikog nepoštovanja prema našoj zemlji i našoj zastavi, ta igra je za mene gotova”, napisao je američki predsjednik.Donald Trump.