Jokić kao LeBron – nikakve poruke na njegovim leđima!

NBA 14. srp 202019:43 > 19:47
Getty Images/Tom Pennington

Košarkaš Denver Nuggetsa Nikola Jokić u nastavku sezone NBA lige na dresu će nositi svoje prezime, umjesto neke od poruka koje promoviraju društvenu pravdu i jednakost.

Nakon ubojstva Georgea Floyda od strane policajca u Minneapolisu i velikih protesta protiv rasizma u Sjedinjenim Američkim Državama, sportaši širom svijeta pružili su podršku toj borbi.

Imena svih nogometaša na dresovima u engleskoj Premier ligi zamijenjena su porukom Black Lives Matter, dok će u NBA ligi košarkaši moći birati koji će društveno odgovorni natpis krasiti njihov dres.

Između ostalog, Luka Dončić, Giannis Antetokoumpo i Jusuf Nurkić odlučili su da to bude “Equality”, ali očigledno da nisu svi igrači suglasni s cjelokupnom akcijom.

Nikola Jokić nalazi se u toj grupi i on će zadržati prezime na dresu, sudeći prema objavi ekipe iz Colorada na kojoj nema srpskog centra.

istu odluku donijele su i zvijezde Los Angeles Lakersa LeBron James i Anthony Davis.

Bit će zanimljivo vidjeti reakcije američke javnosti na takav potez ponajboljih igrača lige…

NBA se nastavlja se 31. srpnja u Orlandu