Jeste li znali? NBA liga ne priznaje tko je Mr. Logo!

NBA 30. svi 20208:39 > 8:40
Stephen Dunn / Staff

Ako pratite NBA ligu sigurno znate tko je gospodin čija je silueta sastavni dio službenog NBA loga, no vjerojatno niste znali pozadinu čitave priče.

Jerry West bio je fantastičan igrač u formativnim godinama NBA lige, 14 puta All Star igrač (u 14 odigranih sezona, sve u Lakersima), prvak NBA, najbolji igrač finala (MVP) i to kao član gubitničke momčadi, najbolji strijelac i asistent i još mnogo toga.

Nakon igračke karijere West je postao ponajbolji izvršni direktor u nekoliko NBA klubova, dva puta je osvajao nagradu za najboljeg direktora. No, Jerry West je također i silueta košarkaša koju vidimo na služenom logu NBA lige, a jeste li znali kako je službeni stav lige da zapravo to nije legendarni igrač Los Angeles Lakersa?

logo

Ako pitate Povjerenika lige Adama Silvera, vjerojatno će i on sam reći kako je to figura Jerryja Westa, a možda i neće jer bi tada liga završila na sudu. West ne dobiva nikakav novac kao službeni logo lige jer NBA ne priznaje da je to zaista on. Naravno, postoje i dokazi koje su američki mediji otkrili, a koji potvrđuju i fotografiju s utakmice na kojoj je West uslikan u pozi koja je kasnije postala logo.

West već nekoliko godina javno govori kako ne bi imao ništa protiv da netko drugi postane logo, a sada znamo i još jedan razlog toga, čovjek nije imao apsolutno nikakve financijske beneficije od činjenice da se liga koristi njegovim likom na službenom znakovlju koje je prepoznato u čitavom svijetu.