NBA draft odgađa se za kolovoz ili rujan?

NBA 29. ožu 202021:18 > 21:22
sportklub

Problemi s prekinutom sezonom u NBA ligi i njenim nastavkom samo se nadovezuju na ono što bi trebalo doći nakon nje

NBA je bila među prvim svjetskim ligama uopće koja je zaustavila natjecanje zbog pandemije koronavirusa.

Utakmice i treninzi obustavljeni su u trenutku kada je objavljeno da je Rudy Gobert centar Utah Jazza obolio od korone, a čelništvo NBA lige u intezivnom je traganju za načinom da se sezona nastavi jer i liga i klubovi gube ogromne sume novca zbog aktualne situacije.

Ukoliko se sezona ipak nastavi izvjesno je da će doći i do odgađanja tradicionalnog NBA drafta koji je na rasporedu po običaju u mjesecu lipnju, nekoliko dana poslije završetka NBA finala.

‘U svakom scenariju u kojem se događa NBA draft, on će se dogoditi nakon eventualnog završetka NBA doigravanja’ – rekao je ugledni NBA novinar Adrian Wojnarowski.

‘Logično je onda, ukoliko se liga nastavi u srpnju i kolovozu, možda čak i u rujnu, više je nego vjerojatno da će se NBA draft odigrati tek poslije NBA finala’ – dodao je popularni Woj.

NBA