Crni dani za NBA: Igrači ostaju bez plaća?

NBA 21. ožu 202010:35 > 10:39
Yong Teck Lim/Getty Images

Od početka pandemije koronavirusa NBA liga je na ogromnom financijskom gubitku.

Klubovi nemaju način za zaradu zbog čega je upitno kako će isplaćivati novac košarkašima i ostalim zaposlenicima. Ugledni novinar Adrian Wojnarowski otkrio je da klubovi već imaju neke planove što se plaća tiče.

Naime, dogovoreno je da će plaće za ožujak biti isplaćene kako je planirano, ali sve nakon toga je veoma upitno. NBA liga je poslala klubovima memorandum u vezi plaća, u kojem se navodi da imaju pravo smanjiti ili u potpunosti ukinuti plaće košarkašima u slučaju prirodne katastrofe, rata ili pandemije što je trenutno slučaj.

Američki mediji pišu da će košarkašima u početku plaće biti sigurno smanjene, a ukoliko se kriza nastavi onda će biti i ukinute dok se situacija ne smiri. Smanjenje ili ukidanje plaća odnosi se na utakmice koje košarkaši neće odigrati dok traje prekid prvenstva.