Divlje u Bostonu – Harden za povijest i – pelene!?

NBA 1. ožu 20205:13 > 5:23
Harry How, Getty Images Sport

U derbiju večeri Houston Rocketsi slavili su nakon produžetka u TD Gardenu protiv Boston Celticsa rezultatom 111:110. Istaklu su se Harden (povijest), Westbrook (sadašnjost), Brown (clutch), Tatum (trpanje)...

Boston je imao kontrolu rezultata u prvom poluvremenu, kojeg je dobio s 11 razlike. Međutim, Rakete su odigrale fenomenalnu treću četvrtinu, dobili je 36:22 i tijekom cijelog posljednjeg razdoblja bili su u vodstvu. Imali su pred sam kraj i prednost 104:101, ali je Jaylen Brown pogodio tricu za produžetak.

U dodatnih pet minuta igralo se koš za koš, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a završni udarac zadao je James Harden s dva pogođena slobodna bacanja 24 sekunde prije kraja kad je postavio konačan rezultat. Brown je imao novu priliku da sa sirenom postane dvostruki heroj Bostona, ali je promašio.

Harden je ove noći postao peti najbolji tricaš svih vremena, ukupno je postigao 21 poen, a u jednom trenutku netko ga je uhvatio u vrlo nezgodnom trenutku, što sugerira gornji tweet.

Ipak prvo ime gostiju bio je Westbrook s 41 poenom, osam skokova i pet asistencija. Na drugoj strani Jayson Tatum je imao učinak od 32 poena, 13 skokova i pet asistencija, Smart je dodao 26 poena, a spomenuti Brown 22.

Spektakularne partije glavnih zvijezda momčadi i igrača koje svi ljubitelji NBA lige rado vide na ekranima.

Hjuston je sada četvrti na Zapadu sa skorom 39-20 i ima samo pobjedu manje od Clippersa i Denvera, koji dijele drugo mesto. Boston je treći na Istoku s omjerom 41-18, ima pobjedu manje od drugoplasiranog Toronta.