Babo vrlo loš u porazu Jazza, Zubac bolji od Šarića

NBA 27. velj 20209:59 > 10:02

Clippersi su u gostima svladali Phoenix iako su u prvoj četvrtini zaostajali 11 koševa. Do pobjede ih je vodio Kawhi Leonard sa 24 koša i 14 skokova. Marcus Morris je dodao 18 koševa, a Zubac je pobjedi svoje momčadi pridonio sa šest koševa

U sinoćnjem srazu između LA Clippersa Ivice Zubca i Phoenix Sunsa Darija Šarića slavila je momčad iz Los Angelesa sa 102-92, dok je Utah Jazz Bojana Bogdanovića poražen kod kuće od Boston Celticsa.

Clippersi su u gostima svladali Phoenix iako su u prvoj četvrtini zaostajali 11 koševa. Do pobjede ih je vodio Kawhi Leonard sa 24 koša i 14 skokova. Marcus Morris je dodao 18 koševa, a Zubac je pobjedi svoje momčadi pridonio sa šest koševa (šut iz igre 3/6), pet skokova i jednom asistencijom u 20 minuta na terenu.

Kod Sunsa najbolji je bio sa 25 ubačaja i 17 skokova Deandre Ayton, dok je Ricky Rubio ubacio 18 koševa i upisao 10 asistencija. Dario Šarić je zaigrao u prvoj momčadi i u 31 minutu na terenu zabio je pet koševa uz loš šut iz igre 1/7 i za trice 0/3 te je ugrabio devet skokova uz tri asistencije.

Boston Celtics su u Salt Lake Cityju svladali domaće Utah Jazz sa 114-103, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović nije imao dobru šutersku večer- u 34 minute je zabio tri koša uz šut iz igre 1/8 od čega su četiri promašaja za tricu. Tome je dodao četiri skoka i jednu asistenciju.

Jayson Tatum je predvodio Boston sa 33 koša i 11 skokova, dok je kod Jazza, kojem je ovo četvrti poraz zaredom, najbolji bio Donovan Mitchell s 37 ubačaja.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 108-94 bili bolji od Philadelphia 76ersa, a večer je obilježila ozljeda ramena Joela Embiida.

Collin Sexton je bio najbolji u redovima pobjedničke momčadi, utakmicu je završio sa 28 koševa, dok je Larry Nance Jr. dodao 13 koševa i 15 skokova. Ante Žižić je zaigrao nakon dulje vremena i u sedam minuta je upisao šest koševa (šut iz igre 3/4), dva skoka, jednu asistenciju i jedan blok.

Embiid je zaradio ozljedu baš pri sudaru s hrvatskim košarkašem 49 sekundi prije kraja prve četvrtine.

Shane Milton je sa 20 koševa bio najbolji pojedinac Sixersa kojima je ovo sedmi poraz u gostima zaredom.